Gm.Turek: Nagroda Ministra dla Marioli Perlińskiej ze szkoły w Chlebowie

Jak sama mówi jest wyjątkowo szczęśliwa i wzruszona, że pracując w tak niewielkiej szkole osiągnęła tak wiele. Jej praca została doceniona, a niemożliwe stało się możliwe. Mariola Perlińska otrzymała Nagrodę Ministra.

19 października Mariola Perlińska pracująca w Szkole Podstawowej im. Józefa Mehoffera w Chlebowie otrzymała Nagrodę Ministra. Z całą pewnością takim sukcesem można się poszczycić, tym bardziej że na terenie gminy jest on jedyny i niepowtarzalny. Nagrodę nauczycielki poprzedziło wiele innych takich, jak choćby Nagroda Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

- To nie tylko moja zasługa, ale również wszystkich pracowników szkoły, a szczególnie Pani Dyrektor Jolanty Junkiert, która jest dla nas wszystkich dobrym duszkiem i wspiera we wszystkich działaniach- mówiła Pani Mariola.


Mariola Perlińska posiada 33 letni staż pracy pedagogicznej. Od 1985 roku pracuje w Szkole Podstawowej im. Józefa Mehoffera w Chlebowie, ciesząc się uznaniem ze strony władz, środowiska rodzicielskiego i uczniowskiego.
Od początku pracy w szkole pracuje jako nauczycielka kształcenia zintegrowanego, a od roku szkolnego 2003/2004 po ukończeniu studiów podyplomowych w zakresie bibliotekoznawstwo i informacja naukowa jest opiekunem biblioteki szkolnej.
 

Laureatka jest inicjatorką i koordynatorką wielu działań, które mają na celu podnoszenie jakości pracy szkoły w sferze nauczania, wychowania, profilaktyki, oświaty zdrowotnej i bezpieczeństwa oraz rozwoju czytelnictwa. Podejmuje liczne działania innowacyjne. Ma w swoim dorobku masę publikacji.


W stosunku do dzieci jest opiekuńcza, ciepła, życzliwa, jednocześnie konsekwentna w swych wymaganiach i bardzo lubiana przez wychowanków. Dba o swój warsztat pracy, utrzymuje go w bardzo dobrym stanie technicznym i organizacyjnym, nieustannie stara się go wzbogacać poprzez pozyskiwanie sponsorów, angażuje rodziców w prace na rzecz szkoły i klasy. Bezkonfliktowo współpracuje w zespole nauczycielskim. Dzieli się również swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym.


Zapraszamy na wysłuchanie wywiadu z Panią Mariolą Perlińską już dzisiaj w Ale!Radio.
 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja