Brudzew: Czy w gminie zadomowi się zagraniczny inwestor?

Czy gmina Brudzew może stać się nowym domem lub mówiąc metaforycznie „nową planetą” dla zagranicznego inwestora? Wszystko jest możliwe. Wójt Cezary Krasowski odbył spotkanie z przedsiębiorcą zainteresowanym terenami położonymi w obrębie drogi wojewódzkiej W-470.

O spotkaniu wójt poinformował podczas ostatniej sesji Rady Gminy Brudzew, która odbyła się w piątek, 4 listopada w GOK „Wozownia”.

Wójt Krasowski nie ujawnił jednak szczegółów rozmowy biznesowej, oprócz tego, że inwestor był anglo- niemieckojęzyczny. Miejsce, które przypadło zagranicznemu gościowi do gustu znajduje się przy drodze wojewódzkiej W-470, a więc są w obrębie gminnych terenów inwestycyjnych. W bliskim sąsiedztwie autostrady A-2. Ze względu na to, że właściciele terenów to osoby prywatne, zainteresowani kierowani są bezpośrednio do nich. W tym przypadku mowa jest o 50 hektarach, które właściciel chce sprzedać.

Gmina Brudzew już od dłuższego czasu przygotowuje się do utworzenia strefy inwestycyjnej. Oprócz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego uwzględniającego tego typu działania przedstawiciele gminni uczestniczą w targach m.in. poprzez przynależność do stowarzyszenia A-2.

Ostatnio oferta inwestycyjna gminy została zaprezentowana na targach w Monachium. To jednak nie koniec. Jeszcze w listopadzie odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Rady Gminy Brudzew, na której włodarze zaprezentują wizję i plany związane m.in. z terenami pokopalnianymi oraz inwestycyjnymi planami na przyszłość.


Foto główne: Wiesław Karbowy „Planeta Brudzew”

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja