Gm.Turek: „Ale jest Polska!!!”, czyli 11 listopada w ZSR

11 listopada, dzień odzyskania niepodległości wszedł na stałe do kalendarza imprez szkolnych. Ale przecież to wcale nie musi być nudna akademia,  przedstawiająca tylko historyczny rys polskich dróg do wolności.

W Zespole Szkół Rolniczych młodzież z tej patriotycznej okazji zaprezentowała swoje muzyczne i taneczne umiejętności. Z wolnej Polski cieszyliśmy się wspólnie śpiewając „Rotę”, „Legiony”, kto wie, może te dobrze znane pieśni skłoniły wszystkich do refleksji o swoim kraju. Polsce wolnej, dającej młodym ludziom możliwości wyboru drogi życiowej, pokojowego manifestowania swej dumy. Młodzież naszej szkoły chętnie występuje, a wykonane podczas akademii tańce i utwory muzyczne przyniosły niezapomniane przeżycia estetyczne.


Uroczystość swą obecnością zaszczycili goście: pani Anna Nowicka – inspektor ds. promocji Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Turku, pani Agnieszka Obarek, pan Bogdan Rosicki, pani Anna Wronowska – prezes Terenowego Koła Sybiraków, która podzieliła się z młodzieżą niezwykle wzruszającymi wspomnieniami z syberyjskiej tułaczki.


Pani Urszula Kwiatkowska, Anna Panfil i Monika Gomółka dziękują młodzieży za zaangażowanie w akademię.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja