Gm.Turek: Podatki w roku 2017 bez zmian

Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Turek przegłosowano cały szereg uchwał dotyczących podatków. Ustalono między innymi stawki podatku od nieruchomości, ceny żyta, wysokość stawek podatku od środków transportowych oraz opłatę targową. Radni uchwały podejmowali jednogłośnie.

-Postanowiliśmy w tym roku utrzymać poziom podatków na poziomie identycznym, jak w roku poprzednim. Dotyczy to wszystkich grup podatków. Pewne zostały tylko obniżone z tego tytułu, gdyż górne stawki zostały obniżone i my też jesteśmy zobowiązani do obniżenia- informował wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk.


W roku 2017 w gminie Turek podatek od gruntów (działalność gospodarcza) wynosić będzie 0,88zł, gruntów pod wodami 4,54zł., gruntów pozostałych 0,14zł., a gruntów niezabudowanych (objętych obszarem rewitalizacji) 2,98zł. Podatek od budynków mieszkalnych w roku przyszłym wyniesie 0,30zł., budynków przeznaczonych pod działalność gospodarczą 22,66zł., budynków (materiał siewny) 10,59zł., budynków (świadczenia zdrowotne) 4,61zł., natomiast pozostałych budynków 3,82zł. Ostatni to podatek rolny, który wyniesie mieszkańców gminy w przyszłym roku 42,00zł.


Stawki podatku od środków transportowych w 2017 roku pozostają bez zmian, podobnie jak opłata targowa.


-W tamtym roku zmieniliśmy dość mocno podatki od środków transportowych natomiast w tym roku postanowiliśmy zobaczyć, co się będzie dalej działo przy tych stawkach, które uchwaliliśmy rok temu no i teraz chcemy je dalej podtrzymać- mówił wójt.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja