Władysławów: Będzie wóz strażacki dla OSP Władysławów

Jeszcze z tegorocznego budżetu gminnego OSP Władysławów otrzyma dofinansowanie na zakup lekkiego wozu strażackiego. Podczas sesji Rady Gminy we wtorek, 29 listopada przyjęto zmiany w budżecie, przeznaczając na dotację dla jednostki kwotę w wysokości 50 tys. zł.

Należy przypomnieć, że prośbę o dofinansowanie zakupu wozów strażackich złożyły aż trzy jednostki gminne. Wiadomo, że nie wszystkie otrzymają dotację, dlatego nie ma się co dziwić, że pomiędzy przedstawicielami poszczególnych jednostek powstał konflikt, którego wyraz dano podczas obrad ostatniej sesji Rady Gminy Władysławów.

Prezes OSP Władysławów Wiesław Miling 2 listopada tego roku w imieniu Zarządu jednostki złożył do Rady Gminy  pismo z prośbą o dofinansowanie do zakupu lekkiego samochodu specjalnego, o wartości 200.000,00 zł. OSP Władysławów posiada promesę na kwotę w wysokości 50.000,00 zł oraz dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie 100.000,00zł. Warunkiem koniecznym do zrealizowania powyższego zadania jest uczestnictwo oraz współfinansowanie Samorządu Terytorialnego w kwocie 50.000,00 zł.

Miling swoją prośbę argumentował potrzebami jednostki, wymieniając jej aktywne działanie, przynależność do krajowego systemu oraz możliwość transportowego wsparcia gminy,  w tym m.in. osób niepełnosprawnych, gdyż auto, które ma zostać zakupione jest 9- osobowe. Wówczas za pozytywnym rozpatrzeniem wniosku dla jednostki OSP Władysławów był radny Maciej Czaja. Stwierdził, że błędem było zmarnowanie 150 tys. zł z tytułu pozyskanych środków z innych źródeł.

Z kolei radny Maciaszek z Chylina zasugerował wówczas, że w gminie są też inne jednostki, które również mają swoje potrzeby.

Rozważania radnych to jedno, a kasa to drugie, dlatego ostateczny głos zabrała skarbnik gminna, wyjaśniając, że na koniec roku trudno wygospodarować tak znaczną kwotę, obiecując, że zapewne włodarze się nad tym pochylą.

Tak też się stało, o czym świadczyły zmiany wprowadzone do budżetu na rok 2016, a wśród nich dotacja na lekki wóz strażacki dla OSP we Władysławowie. Uchwała została zaakceptowana większością głosów, tylko przy jednym głosie wstrzymującym się.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja