Gm. Turek: Straż z bronią palną rozwiązaniem na dzikie wysypiska?

Dzikie wysypiska śmieci wciąż istnieją i mają się dobrze. Mimo ciągłej walki z osobami, które dopuszczają się wyrzucania rzeczy wszelakich na terenie gminy Turek w miejscach do tego nieprzeznaczonych, problem ten narasta.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Turek sołtys Dzierżąznej Jan Bukowski zgłosił problem dotyczący dzikich wysypisk śmieci. Jak mówił, na działce sąsiada co jakiś czas wyrzucane są pralki, lodówki i tym podobne rzeczy. Mężczyzna kilka razy posprzątał po niechcianych gościach na swój koszt, jednak sytuacja nadal się powtarza.


-Podobna sytuacja istnieje również w miejscowości Turkowice i Obrzębin. Sytuacje są do siebie o tyle bliźniaczo podobne, bo to jest efekt działania tak zwanej mapy zagrożeń, którą prowadzi policja. Mieszkańcy zgłosili tam zagrożenia pod nazwą dzikie wysypiska śmieci w miejscowościach Dierżązna, Turkowice oraz Obrzębin. Być może w innych miejscach również są takie wysypiska. Tam, gdzie zagajniki, laski. Procedura jest niestety taka, że policja w tych trzech wypadkach wystąpiła z pismem do gminy, żeby zrobić na tych działkach porządek, a zgodnie z przepisami za ten porządek odpowiada właściciel działki. I my jedyne co mogliśmy zrobić na tym etapie, to wysłać pisma do właścicieli działek o ich uporządkowanie- wyjaśnia wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk.


Zapewnił on również, że będą podejmowane próby pomocy dla tych mieszkańców. Dodał również, że dzikie wysypiska śmieci stanowią problem nie tylko w gminie Turek, ale na terenie całego powiatu.


Podczas spotkania Rady pomysły na rozwiązanie sprawy mnożyły się jak przysłowiowe grzyby po deszczu. I tak w gminie zaproponowano między innymi wprowadzenie straży z bronią palną, czy grzebanie w śmieciach z nadzieją, że pojawi się dowód do kogo one należą. Oba pomysły trafione, pytanie tylko, czy znajdą one swoich zwolenników.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja