Gala podsumowująca konkurs filmowy „Nasz pomysł na ochronę środowiska”.

Uczennice Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika, na zaproszenie Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, wzięły udział w uroczystości podumowującej konkurs pn. „Nasz pomysł na ochronę środowiska”.

Tematem I edycji Konkursu była ochrona powietrza. Zadaniem uczestników było przygotowanie spotu propagującego ochronę powietrza, ukazującego np. stan faktyczny powietrza wobec stanu oczekiwanego, zachowania szkodzące jakości powietrza i sprzyjające jego poprawie oraz podejmowane działania w celu poprawy jakości powietrza w najbliższym otoczeniu, tj. w domu, szkole, gminie.


Dziewczęta z klasy 2b naszego gimnazjum: Aleksandra Frątczak, Zuzanna Kaczmarek oraz Oliwia Nowinowska zrealizowały film zachęcający do dbania o nasze naturalne środowisko.


W piątek, 2 grudnia w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, uczennice odebrały dyplomy, książkowe nagrody, symboliczne drzewko iglaste oraz listy gratulacyjne dla dyrekcji gimnazjum oraz Pana Burmistrza Miasta Turku, za promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody. List gratulacyjny i zielone drzewko, uczennice Gimnazjum nr 2 w Turku wraz z opiekunem i dyrektorem panem Piotrem Bińkowskim, przekazały Panu Burmistrzowi.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja