Czad bohater- czyli przez edukację obudzić czujność

„Czad i Ogień – Obudź Czujność” to program edukacyjny skierowany do placówek szkolnych, samorządów oraz jednostek OSP. O tym, że świadomość istniejącego zagrożenia pozwoli uniknąć tragedii omawiano w komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku, we wtorek, 6 grudnia.

W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy szkół z terenu powiatu, przedstawiciele urzędów oraz gminni przedstawiciele OSP.

Spotkanie informacyjno- szkoleniowe otworzył komendant PSP w Turku st. bryg. Dariusz Stasiak. Przybliżył możliwość uczestniczenia w edukacyjnym programie ogłoszonym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Budowanie świadomość o istniejącym zagrożeniu to podstawa do uniknięcia tragedii. Potwierdzają to statystyki, które wskazują, że 40 proc. Polaków, uważa, że czad można wyczuć i zobaczyć.

Zatrważające są także statystyki, z których wynika, w od września do marca, w ubiegłym sezonie grzewczym zatruciu czadem uległo 2229 oso, z czego 50 zmarło.W roku 2016 zatruciu uległo 2201 osób, a ponad 300 zginęło w pożarach.

- To pokazuje jak duża jest potrzeba takich akcji edukacyjnych – mówił komendant Stasiak- Jedną z nich jest możliwość nakręcenia filmiku przez uczniów i przesłania na podany przez ministerstwo adres. Do wygrania nagrody pieniężne o wartości 5,4 i 3 tys. zł.

Prezentację na temat zagrożenia zatrucia czadem wraz ze wskazówkami, jak uniknąć tragicznych konsekwencji przedstawił mł. kpt. Krzysztof Gruszczyński. W swoim wystąpieniu przybliżył podstawowe informacje związane z czadem i ogniem, jak i metodami, zapobiegania poprzez instalację czujników czadu.

Uczestnikom spotkania wręczono broszury informacyjne.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja