Zawodnicy z Tuliszkowa w II Konińskiej Lidze A1

Dnia 3 grudnia 2016 rok w Koninie odbyła się II Konińska Liga A1 której organizatorem był Koniński Klub K1 z Dawidem Drzewieckim na czele. Promotorem ligi A1 był pan Arkadiusz Wełna z Kalisza znany promotor sztuk walki. Turniej odbył się w konkurencjach: MMA, K1 oraz Muay Thai. Do Konina zjechali się zawodnicy z całej Polski aby sprawdzić swoje umiejętności.

Nie zabrakło również zawodników z Tuliszkowa którzy reprezentowali Wielkopolski Klub Sportów Walki w Tuliszkowie w skład drużyny weszli: Albert Jesiołkiewicz, Przemysław Siwek oraz Szymon Kałużny wszyscy startowali w konkurencji K1. Jako pierwszy do walki wyszedł Albert Jesiołkiewicz jego przeciwnikiem był zawodnik z klubu Legion Łódź walka toczyła się na dystanie 2x2 minuty ale już w pierwszej rundzie przeciwnik Alberta był liczony dwa razy zawodnik z Tuliszkowa przeważał i wygrał walkę bezapelacyjnie. Drugi do walki wyszedł Przemysław Siwek nasz senior zmierzył się z przeciwnikiem z Golden Dragon Bydgoszcz walka trwała 3 x 2 minuty i była bardzo emocjonująca jak z jednej tak i z drugiej strony ostatecznie Przemek przegrał na punkty ale nabrał cennego doświadczenia. Trzeci z naszych zawodników Szymon Kałużny nie miał przeciwnika w swoim wieku więc za zgodą rodziców stoczył walkę pokazową z 2 lata starszym i cięższym zawodnikiem która została przerwana z powodu zbyt dużego zapału przeciwników. Sędziowie w dowód dużej odwagi jaką wykazał się Szymon ogłosili remis. Z zawodnikami przebywał sensei Tomasz Adamkiewicz 3 dan karate instruktor sportu muay thai. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu sponsorów IzoSerwis oraz Other Budownictwo za co serdzecznie dziękujemy.WKSW Tuliszków zaprasza wszystkich miłośników sportów walki na treningi K1 - Muay thai w każdy wtorek godz: 19.45 oraz czwartek 19.30 na halę sportową w Tuliszkowie