Władysławów: Ulica Piaskowa w Wyszynie piaskiem, dziurami i złośliwym sąsiadem stoi

Rozkopana droga, samochody tonące w błocie i sąsiad, który bezprawnie robi, co mu się rzewnie podoba. Takie cuda tylko w Wyszynie. Drogi jak nie było tak nie ma, a mieszkańcy od dawna głośno apelują o pomoc.

Ulica Piaskowa w Wyszynie pozostawia wiele do życzenia. Nie tylko utrudnia życie mieszkańcom, ale również stwarza niebezpieczeństwo. Co ciekawe droga nie ma prawnego właściciela, a sytuacja trwa już od wielu lat.


-Jak była budowana autostrada i potem likwidowali już dojazdy prowizoryczne to gmina obiecała, że asfalt zmielony dadzą nam. Niestety asfalt poszedł gdzieś indziej, ale nie wiadomo, gdzie. I tak się dzieje od 20 lat. Czasami trochę żwiru przywiozą, ale nic więcej. Tu jest potrzebny chociażby gruby żwir, ale uwałowany a nie rozsypany- mówił jeden z mieszkańców ul. Piaskowej.


Droga wypłukana jest przez koła samochodów, a mieszkańcy na własną rękę, zupełnie prywatnie podejmują inicjatywę jej naprawy.


Do gminy wykonano dziesiątki telefonów, jednak zazwyczaj kończy się na przywiezieniu kilku paczek żwiru.


-Nie interesują się radni działający w tym terenie, każdy mówi, że nie jest źle. Jedynym ratunkiem jest radny Zdzisław Wojtkowiak - mówią mieszkańcy.


Problem stanowi nie tylko droga, ale również jeden z mieszkańców, który bezprawnie na drodze robi co tylko mu się podoba. Stawia metalowe słupki na co gmina nie reaguje, twierdząc, że należy mu się ta ziemia, mimo że nikt o tym nie zadecydował.


Remont ulicy rozpoczęto, ale nie dokończono. Nazwa Piaskowa jest więc adekwatna i prawdziwa bo piaskiem usypana. Mieszkańcy  około 20 domostw czekają na jakąkolwiek reakcję włodarzy, czy jest jednak szansa, że się doczekają?

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja