107 mandatów, 28 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i 5 praw jazdy podczas kontroli na K-72 i W-470

15 grudnia  br. policjanci z   Komendy Powiatowej Policji w Turku przy udziale policjantów z KWP Poznań, KMP Kalisz, KPP Koło oraz funkcjonariuszy z Urzędu Celnego z Kalisza i Inspekcji Transportu Drogowego z Konina przeprowadzili powiatowe działania kontrolne na drodze krajowej K-72 i drodze wojewódzkiej nr 470. 

 W dniu 15 grudnia br.  policjanci z naszej komendy przeprowadzili wzmożone działania kontrolno-pomiarowe na drodze krajowej K-72 i drodze wojewódzkiej W470 prowadzącej z Kalisza do Kościelca. W działaniach wzięli udział policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu,  Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, Komendy Powiatowej Policji w Kole oraz funkcjonariusze z Urzędu Celnego w Kaliszu i Straży Granicznej w Kaliszu.
 

Przeprowadzone działania skierowane były na zwalczanie agresywnych zachowań uczestników ruchu drogowego. Policjanci zwracali uwagę na osoby przekraczające prędkość  w obszarach zabudowanych, nieprawidłowo wyprzedzających. Szczególnym nadzorem objęto drogę krajową nr 72, gdzie mundurowi sprawdzali stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz reagowali na wszelkie wykroczenia popełniane przez użytkowników ruchu drogowego, które mogą ograniczyć ilość zdarzeń drogowych, w szczególności tragicznych wypadków drogowych.
 

W sumie w akcji uczestniczyło  36 funkcjonariuszy. W czasie kilkugodzinnej akcji skontrolowano 223 pojazdy, w tym 46 busów, 161 samochodów osobowych. Za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym funkcjonariusze wystawili 107 mandatów karnych, zatrzymali 28 dowodów rejestracyjnych i zatrzymali 5 praw jazdy.
 

źródło: KPP Turek

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja