Kawęczyn: Policjanci w pościgu zatrzymali włamywaczy

W nocy z 4/5 stycznia br. roku na terenie gminy Kawęczyn policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę  Mitsubishi, lecz kierujący  nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Po kilku kilometrach pościgu na jednym z łuków wypadł z drogi i wjechał do rowu. Policjanci zatrzymali kierującego samochodem, natomiast pasażer zdołał uciec do lasu.

Podczas oględzin samochodu ujawniono cały bagażnik wypełniony rzeczami pochodzącymi z włamania. Jak ustalili policjanci dwaj mężczyźni tej nocy włamali się do domu w budowie i właśnie wracali z łupem. Dzięki intensywnym poszukiwaniom kilka godzin później w ręce funkcjonariuszy wpadł drugi z włamywaczy.
 

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że szajka złodziei liczy w sumie trzech mężczyzn w wieku 30, 31 36 i lat, pochodzących z powiatu tureckiego, sieradzkiego i kaliskiego.  Policjanci ustalili, że sprawcy mają na swoim koncie wiele włamań do których doszło na terenie naszego powiatu i powiatów ościennych. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania podejrzanych  funkcjonariusze odzyskali część utraconego mienia. Na chwilę obecną włamywaczom przedstawiono szereg zarzutów za włamania do domów i remiz na terenie naszego powiatu i powiatów ościennych. Funkcjonariusze wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności związane z tym przestępczym procederem, w tym czy zatrzymani mają na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa.
 

W związku z popełnionymi czynami,  wobec dwóch mężczyzn sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Przypomnijmy, że za włamania i kradzieże w świetle kodeksu karnego grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
 

źródło: KPP Turek

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja