Bez posła ani rusz. Ryszard Bartosik wspiera burmistrza i starostę

- W samorządzie, funkcjonujemy w dwóch koalicjach miejskiej i powiatowej, weszliśmy w te koalicje z poczuciem odpowiedzialności. Prawo i Sprawiedliwość jest spoiwem w obu koalicjach. Były to decyzje trudne, ale było warto- powiedział poseł Ryszard Bartosik podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek, 19 stycznia w biurze poselskim. 

Oprócz posła w konferencji udział wzięli wicestarosta Dariusz Kałużny, przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz jasak, Jan Smak – zastępca kierownika w ARiMR, Krzysztof Buchelt - kierownik KRUS w Turku oraz Ryszard Papierkowski, przewodniczący Komisji Środowiska w Radzie Powiatu Tureckiego.

Liczna obecność działaczy PiS m.in. przez fakt, że przedstawiciele powiatu znaleźli się w Zarządzie Okręgowym PiS, a są to Dariusz Kałużny i Jan Smak.

- W koalicjach łatwo się nie pracuje, ale w samorządzie trzeba było ten trud podjąć. Szczególnie się zastanawialiśmy, jak podejść do tego w mieście, ale przeważyła odpowiedzialność – mówił Ryszard Bartosik - W koalicjach wypełniamy ważne zadania.

I tutaj poseł wymienił swój udział w działaniach, które podejmowane są przez burmistrza Turku.

- Ostatnio angażowaliśmy się w przyciągnięcie inwestora do Strefy Inwestycyjnej, firmy, która produkuje komponenty do pasz. Miałem w tym swój udział, bo wraz z burmistrzem Romualdem Antosikiem negocjowałem te sprawę w Łódzkiej Strefie Inwestycyjnej, kontaktując się z prezesem, co umożliwiło przyspieszenie przetargu i szybsze wejście na ten rynek – informował poseł - Działań jest więcej. Związane z programem mieszkanie plus, gdzie pewne działania u Wojewody Wielkopolskiego i w Ministerstwie Rozwoju były podejmowane, co pomogło i przyspieszyło podpisanie Listu Intencyjnego, aby można było ten program realizować. Ostatnio angażowałem się w to, aby miasto mogło wejść w program mieszkania socjalne. I miasto w ten program wchodzi.

Oprócz miasta to także wspieranie powiatu, który jak podkreślił Ryszard Bartosik jest mu bliski choćby ze względu na pełnione funkcje starosty i wicestarosty.

- W powiecie dobijamy się i walczymy o drogę Wrząca - Piętno, mimo, że znalazła się poza lista rankingową, robimy wszystko, aby znalazły się finanse na to. Byliśmy z panem starostą u pani wicewojewody – mówił Bartosik – Chcemy także, aby szpital znalazł się w sieci, aby miał odpowiedni status. Aby te działania podejmowane dzisiaj przez Zarząd były w następnych latach wykorzystywane przez mieszkańców powiatu tureckiego.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja