Noworoczne spotkanie przyjaciół PSL w Koźminie. Powiat turecki w skromnej obsadzie

Zaledwie reprezentanci dwóch gmin powiatu tureckiego- Brudzewa i gminy Turek uczestniczyli w Świąteczno- Noworocznym spotkaniu przyjaciół Polskiego Stronnictwa Ludowego. W tym roku główny organizator - a więc poseł do Europarlamentu Andrzej Grzyb członków i sympatyków „zielonej koniczynki” zaprosił do Koźmina Wielkopolskiego w powiecie krotoszyńskim.

Spotkanie odbyło się w sobotę, 21 stycznia i zgromadziło peeselowców z całej Wielkopolski. Przyznać trzeba, że było to jedno z bardziej skromnych tego typu spotkań organizowanych cyklicznie przez ludowców.

Oprócz parlamentarzystów pojawili się także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Sejmiku Województwa Wielkopolskiego oraz starostowie, wójtowie i radni gminni.
Andrzej Grzyb dziękował wszystkim, którzy przybyli. Podsumował istotne dla kraju i Wielkopolski wydarzenia z roku 2016, wymieniając na pierwszym miejscu rocznicę Chrztu Polski oraz 50. rocznicę śmierci Stanisława Mikołajczyka i związane z nią obchody i uroczystości.

Zauważył, że Wielkopolska to region o najsilniej rozwiniętej gospodarce w kraju i dynamicznie rosnącym PKB, co jest zasługą poprzedniej koalicji rządzącej. Rok 2017 będzie rokiem szczególnym w wielu dziedzinach, ale będzie też jubileuszowym, bo świętującym 150. rocznicę powstania Kół Gospodyń Wiejskich. Z tej tez okazji wyróżniono najprężniej działające Koła w Wielkopolsce i ich przedstawicielki.

Z kolei poseł Andżelika Możdżanowska zaznaczyła, że PSL to nie tylko silne korzenie rolnicze, ale również mocna polityka prorodzinna, realizowana przez szereg lat przez ludowców w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Dlatego korzystając z okazji złożyła serdeczne życzenia dla wszystkich babć i dziadków.

Długie przemówienie o sile PSL i jego ogromnej historii, o której nie należy zapominać wygłosił były minister rolnictwa Stanisław Kalemba. Przypomniał własne zasługi na rzecz ugrupowania, wierząc, że obecni działacze będą w stanie realizować założenia kiedyś stawiane przez Stanisława Mikołajczyka.

Jak zawsze nie obyło się bez występów artystycznych, zarówno w tonacji ludowo- folklorystycznej jak i świątecznej.

Spotkanie było dużo skromniejsze w porównaniu z tymi, które odbywały się latach ubiegłych w Ostrowie, czy Kaliszu. Ale i z powiatu tureckiego przedstawicieli nie było zbyt wielu. Oprócz radnej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego- Anny Majdy, przybyły grupy jedynie z gminy Brudzew oraz gminy Turek. Głównymi organizatorami byli Kazimierz Wdowiński, przewodniczący Rady Gminy Brudzew, który zaprosił gminne Koła Gospodyń Wiejskich oraz Karol Mac- radny Rady Gminy Turek wraz z przedstawicielami lokalnych stowarzyszeń oraz pojedynczymi osobami m.in. z gminy Przykona.

Po części oficjalnej z błogosławieństwem jego ekscelencji ks. biskupa kaliskiego Edwarda Janiaka przyszedł czas na poczęstunek oraz rozmowy w kuluarach.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja