Przykona: Policjanci zatrzymali pijanego przy okazji znajdując narkotyki

Policjanci z Turku zatrzymali 27 - letniego mężczyznę, który pijany spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili gdzie mieszka i zatrzymali go do czasu wyjaśnienia. W trakcie obsługi tego zdarzenia będący na miejscu policjanci zatrzymali Skodę Felicię, której kierowca niepewnie zachowywał się na drodze. W czasie kontroli przy mężczyźnie, który podróżował tym samochodem znaleźli narkotyki.

W dniu 5 lutego br. około godziny 3.00  policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Dąbrowa gm. Przykona na łuku drogi stoi uszkodzony samochód marki Opel Astra.  Policjanci którzy przyjechali na miejsce szybko ustalili właściciela samochodu. Kierującego samochodem 27 - letniego mężczyznę policjanci zatrzymali w miejscu zamieszkania. Okazało się, że miał w organizmie 0,80 mg/l, z uwagi na to został zatrzymany do wyjaśnienia.

Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, ponieważ zostały mu już wcześniej zatrzymane za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.  Odpowie za jazdę bez uprawnień i kierowanie w stanie nietrzeźwości. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za to przestępstwo grozi do 2 lat więzienia, kara grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na okres min. 3 lat.

Policjanci obsługujący zdarzenie w miejscowości Dąbrowa około godz. 5.00  postanowili zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Skoda Felicia, którego kierowca niepewnie zachowywał się na drodze. Pojazdem poruszali się dwaj mężczyźni w wieku 19 i 23 lat. Podczas przeprowadzonej kontroli mundurowi znaleźli  u jednego z podróżujących mężczyzn 4 woreczki wypełnione suszem roślinnym. Badanie potwierdziło, że jest to marihuana. Obaj podróżujący samochodem mężczyźni mieszkańcy powiatu tureckiego, zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy w Turku.

W związku z podejrzeniem, że jeden z mężczyzn mógł prowadzić samochód znajdując się pod wpływem środków odurzających została pobrana mu krew do badań.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja