Mrozy i torfowisko przyczyną wstrzymania budowy ciepłowni Getec w Turku

Wątpliwości o rzekomym zaprzestaniu budowy i problemach związanych z budową elektrociepłowni Getec Polska zostały ponownie rozwiane. Podczas konferencji prasowej, która została dzisiaj (15 lutego) zorganizowana zapewniono, że wszystko będzie gotowe na czas, zgodnie z umową. Nasza redakcja jako pierwsza pisała o tym już na początku miesiąca.

O tym, że stanęła budowa ciepłowni Getec, która od przyszłego roku ma ogrzewać Turek informowaliśmy w materiale „ Co z budową ciepłowni Getec”:

http://www.iturek.net/2426/co-z-budowa-cieplowni-getec


Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele firmy Getec poinformowali o stanie zaawansowania robót budowlanych ciepłowni w Turku, która otworzyć ma się z końcem funkcjonowania elektrowni w Turku. Budowa ciepłowni nadal „stoi” , jednak już niebawem prace zostaną wznowione. Jak poinformowano problem stanowi mróz oraz jak określono punktowo znalezione oczka w torfowiskach. Należy więc czekać na sprzyjający klimat, a wówczas ziemia zostanie zagęszczona.


-Budowa rozpoczęła się od przygotowania gruntu pod fundamenty przyszłej instalacji. Równoległa trwają prace budowy dróg wewnętrznych i odwodnieniowe. Aktualnie za względu na minusowe temperatury nie można fundamentować, dlatego prace są chwilowo zawieszone. Aktualnie czekamy na ocieplenie, aby móc przeprowadzić dalsze prace betoniarskie. Do tego dochodzi informację, którą otrzymaliśmy dotycząca dodatkowych badań gruntu, które wykazały troszeczkę inną sytuację aniżeli pierwotnie. Z naszego doświadczenia wiemy, że nie jest to nic nowego, zwykle na budowie okazuje się na ile trzeba poprawić grunt, aby takie ciężkie elementy zamontować. Natomiast zarówno to, że jest to budowa w trakcie zimy, jak i to, że trzeba będzie wzmocnić grunt to wszystko zostało w naszym harmonogramie budowy uwzględnione. Jesteśmy w harmonogramie założonym mimo dodatkowych czynności, których musimy dokonać. Jak tylko zostaną wylane fundamenty nastąpi postawienie hali i montaż elementów. Częściowo elementy są już gotowe, zarówno w Niemczech, jak i w Polsce, ponieważ niektóre komponenty są robione przez polskich dostawców. Mówię tutaj o kotłach, silosach, kominie, instalacjach filtrów- poinformował producent Getec Polska Oliver Stutzer, który jest współodpowiedzialny za budowę ciepłowni w Turku.


Według informacji najpierw nastąpi uruchomienie instalacji, co planuje się zgodnie z umową na jesień tego roku. Zaopatrywanie miasta w ciepło rozpocznie się 31 grudnia 2017 roku z chwilą, kiedy Elektrownia „Adamów” przestanie działać.


W konferencji uczestniczył między innymi prezes PGKiM, Mirosław Wypiór, który wspomniał o nowych możliwościach, które przyjdą wraz z powstaniem ciepłowni.


- Ponieważ jesteśmy właścicielem sieci cieplnej na terenie miasta cały czas staramy się o przyłączanie nowych odbiorców, bo jest to zwiększanie ilości sprzedawanego ciepła i to jest dobre dla nas, jako dystrybutora ciepła- mówił prezes.


-W starej części miasta też mamy pewne możliwości działania i możemy pewne kroki podjąć i zachęcamy do tego odbiorców- dodał Mirosław Wypiór.


Poinformował on również, że będzie możliwość podłączenia między innymi ulic Żeromskiego, Kolskiej, Polnej, terenu koło turkowskiego kina, oraz całej strefy TSI.


Cała inwestycja będzie efektywna, wydajna i przyjazna środowisku. Zostaje tylko czekać wiosny, a tym samym wznowienia prac ciepłowni Getec w Turku.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja