Władysławów: Pożar ciężarówki z bydłem w Wyszynie na A-2

14 lutego o godz. 3.00 nad ranem strażacy z PSP w Turku i OSP we Władysławowie zostali zadysponowani do pożaru samochodu ciężarowego, który przewoził bydło.

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali pożar opony bliźniaczej przy naczepie samochodu ciężarowego, który przewoził 28 sztuk bydła. Pożar powstał na skutek tarcia spowodowanego wcześniejszym pęknięciem opony. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren akcji, wyłączyli z ruchu oba pasy autostrady w kierunku na Poznań i podali prąd piany ciężkiej na płonącą oponę.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do przeładunku żywca na nową naczepę podstawioną przez właściciela. W trakcie ewakuacji zwierząt okazało się, że trzy krowy najprawdopodobniej uległy poparzeniom i leżąc w naczepie, zagradzają przejście pozostałym zwierzętom.

Wezwano więc służby weterynaryjne, które zbadały zwierzęta, a naczepę odholowano na najbliższy parking, gdzie odbył się dalszy przeładunek krów.

Akcja strażaków trwała cztery godziny.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja