Władysławów: OSP Kuny włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego

Dzisiaj miała miejsce ważna uroczystość, która stanowiła zwieńczenie ciężkiej pracy druhów z OSP Kuny. Jednostka niemal 100 lat działała na rzecz lokalnej społeczności oraz mieszkańców gminy Władysławów. Za swoje bohaterstwo i ciężką pracę strażacy zostali nagrodzeni. Jednostka oficjalnie weszła w skład Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego.

Włączenie jednostki OSP Kuny w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego jest niebywałym wydarzeniem. Strażacy z dumą uczestniczyli w dzisiejszej (3 marca) uroczystości na której pojawili się włodarze oraz przedstawiciele instytucji z terenu całego powiatu tureckiego.


-Krajowy System Ratowniczo- Gaśniczy stanowi fundament ratowniczy kraju. Skupia wokół siebie najlepsze jednostki ratownicze, służby, inspekcje i straże. Wejście w te struktury jest prestiżowe i stanowi wyróżnienie dla jednostki za jej możliwość dalszego rozwoju sprzętowego, szkoleniowego i organizacyjnego, stanowi siły pierwszego reagowania w przypadku wystąpienia zagrożenia- mówił podczas uroczystości zastępca wójta Piotr Szewczyński.


Krótki rys historyczny przedstawił prezes jednostki OSP Kuny druh Andrzej Nowak, a następnie Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Turku Dariusz Stasiak opowiedział okolicznościach w jakich jednostka odniosła sukces.


Po odczytaniu decyzji przyszedł czas na jej uroczyste wręczenie, a następnie na wystąpienia zaproszonych gości.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja