Brudzew: Młodzież zaprezentowała wybitną wiedzę o pożarnictwie

4 marca w Brudzewie odbyły się XIX Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestnicy wykazać musieli się ogromną wiedzą. Należy nadmienić, że po raz pierwszy o ostatecznym zwycięstwie decydowała odpowiedź ustna.

Turniej organizowany jest przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Turku.
 

W organizacji Turnieju współuczestniczyli Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Turku, Starostwo Powiatowe w Turku oraz Komisja ds. Młodzieży ZOP ZOSP RP w Turku.
 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
 

Turniej w szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
 

W tegorocznych eliminacjach biorą udział finaliści eliminacji gminnych z 9 gmin, w sumie 44 uczestników (17 podstawówki, 18, gimnazjalne, 9 ponadgimnazjalne).
 

Na terenie powiatu w roku szkolnym 2016/2017 w eliminacjach na szczeblu środowiskowym i gminnym wzięło udział ponad 212 dzieci i młodzieży.
 

Eliminacje powiatowe składają się z testu pisemnego który układał przewodniczący komisji mł. kpt. Krzysztof Gruszczyński.
 

Po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowano do finału niżej wymienionych uczestników eliminacji powiatowych:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
1. Wiktora Ptasińska    - SP Galew  - 21 pkt.
2. Amanda Dzikowska    - SP Skarżyn   - 20 pkt.
3. Martyna Buda    - SP Koźmin  - 18 pkt.

II grupa wiekowa (gimnazja)
1. Mateusz Filipiak     - Przykona  - 29 pkt.
2. Natalia Górska      - Kowale Pańskie   - 23 pkt.
3. Paulina Ćwiek     - Grzymiszew   - 22 pkt.

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)
1. Aleksander Ignaczak    - LO w Turku  - 23 pkt.
2. Anna Chojnacka     - LO w Turku  - 23 pkt.
3. Karolina Idzik     - LO w Turku  - 20 pkt.

W eliminacjach ustnych (określanych mianem rozgrywek finałowych danego szczebla), kwalifikują się 3 zawodników w każdej grupie wiekowej, wyłonionych w toku eliminacji pisemnych. Każdy z nich odpowiada na wylosowane 5 pytań.

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa (szkoła podstawowe)
1. Amanda Dzikowska    - SP Skarżyn   - 3 pkt.
2. Wiktora Ptasińska    - SP Galew  - 2 pkt.
3. Martyna Buda    - SP Koźmin  - 2 pkt.

II grupa wiekowa (gimnazja)
1. Mateusz Filipiak     - Przykona   - 6 pkt.
2. Natalia Górska      - Kowale Pańskie   - 6 pkt.
3. Paulina Ćwiek     - Grzymiszew  - 5 pkt.

III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)
1. Aleksander Ignaczak    - LO w Turku  - 10 pkt.
2. Anna Chojnacka     - LO w Turku  - 6 pkt.
3. Karolina Idzik     - LO w Turku  - 4 pkt.

Eliminacje kończą etap powiatowy, a finaliści – po jednej osobie w każdej z trzech grup wiekowych -będą reprezentować powiat na etapie wojewódzkim który odbędzie się 22 kwietnia  w Żychlinie powiat koniński.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja