Zieleń miejska Turku najładniejsza w Polsce. Internauci głosowali na… pasaż zieleni przy pomniku

Już po raz dziewiąty internauci mogli głosować w plebiscycie Polska Architektura XXL 2016. Zdaniem głosujących w kategorii krajobraz pierwsze miejsce zajęła zieleń miejska naszego miasta. 

Najładniejsza zieleń miejska jest w Turku  -tak zadecydowali internauci, którzy w kategorii krajobraz w przestrzeni publicznej najczęściej głosowali na Turek. Głosujący uznali, że to my mamy najładniejszą zieleń miejską w Polsce.

Internauci wybierali swoich faworytów z puli prawie 150 obiektów zgłoszonych w trzech kategoriach. Laureaci odbiorą nagrody na uroczystej gali zaplanowanej 20 marca w warszawskim Centrum Łowicka. Tego dnia zaprezentowane zostaną także wyniki głosowania jury oraz poznamy zdobywcę nagrody Grand Prix 2016.

Plebiscyt Polska Architektura XXL jest organizowany od 2008 roku. W tym roku swoim zasięgiem objął trzy kategorie – architekturę, wnętrza oraz krajobraz. Plebiscyt objął swoim zasięgiem kilka tysięcy realizacji na bieżąco relacjonowanych przez cały, 2016 rok, na łamach wortali www.sztuka-architektury.pl, www.sztuka-wnetrza.pl i www.sztuka-krajobrazu.pl.

Zgłoszenia do konkursu zbierane były do 20 stycznia 2017 roku, a głosowanie internautów rozpoczęło się 1 lutego 2017 i trwało do 28 lutego 2017 roku. W sumie oddano w nim ponad 54 tysiące głosów na blisko 150 obiektów.
Krajobraz
W kategorii przestrzeń publiczna zwycięstwo przypadło w udziale przestrzeni publicznej miasta Turku zaprojektowanej przez pracownię "Zielona przestrzeń". Głównym celem projektu było podkreślenie nowoczesnych linii budynku salonu optycznego Ars OPtica przez odpowiedni dobór szaty roślinnej. Aby ukierunkować ruch pieszy zaprojektowano przy wejściu głównym podłużne pasy zieleni wypełnione zawciągiem nadmorskim. Dalsza część zieleni to "mini bulwar" którego granice wyznaczają formowane graby podsadzone bukszpanem i berberysem w formie niskiego żywopłotu.

Organizatorem plebiscytu Polska Architektura XXL jest Grupa Sztuka Architektury – grupa wortali tematycznych poświęconych architekturze. Należą do niej wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajonbrazu.pl, e-kwartalnik architektoniczny „Krytyka Architektury” oraz specjalistyczna księgarnia internetowa dla architektów www.ksa24.pl.

foto:sztuka-architektury.pl

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja