Władysławów: Druhowie z OSP Chylin w akcji

W sobotę, 11 marca zorganizowaliśmy ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego. Ćwiczenia miały na celu przypomnienie oraz utrwalenie technik używanych podczas wypadków. 

Przypomnieliśmy również ewakuację poszkodowanych oraz podstawy pierwszej pomocy. Każdy z uczestniczących sprawdził swoje siły z zakresie oceny stanu poszkodowanego, stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa oraz techniki ewakuacji za pomocą deski, chwytu Rauteka, czy też metodą 'Boa'.

Omówiliśmy zabezpieczenie pojazdu, postępowanie w przypadku instalacji LPG jak i rozmieszczenie akumulatorów czy poduszek powietrznych w różnych typach samochodów.


Po teorii przyszedł czas na praktykę i wykonanie dostępu do poszkodowanego poprzesz usunięcie przednich/tylnych drzwi, a także dachu. Na zakończenie wspólnie omówiliśmy jeszcze raz całą akcję. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że takie ćwiczenia są bardzo potrzebne.

Nie tylko pozwalają nam utrwalić i przypomnieć posiadaną wiedzę, ale także wyłapać błędy, które staraliśmy się od razu poprawić, aby podczas prawdziwej akcji działać bezbłędnie.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja