Przykona: Otwarciem boiska i festynem w Rogowie powitali lato

Boisko na miarę XXI wieku mają mieszkańcy sołectwa Rogów w gminie Przykona. Po wielu zabiegach i prośbach do wójta Mirosława Broniszewskiego udało się wybudować obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia. Dzisiaj (2 lipca) oficjalnie rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziowski i padły pierwsze piłkarskie gole.

Inicjatorami uporządkowania terenu na świetlicą wiejską i wybudowania boiska sportowego byli Krzysztof Dygas, radny gminny i Wojciech Nowakowski – sołtys Rogowa. To oni wystąpili do wójta z prośbą o wybudowanie obiektu w ich wsi, który spełniałby oczekiwania osób aktywnie spędzających wolny czas.
Choć może nie od razu władze podeszły entuzjastycznie do tego pomysłu, to po interwencjach również w mediach wójt postanowił przychylić się do tej prośby. W budżecie zarezerwowano środki finansowe, które pozwoliły na realizację inwestycji.

Dzisiaj, tj. 2 lipca w Rogowie odbył się piknik połączony z oficjalnym otwarciem obiektu. Po uroczystym przecięciu wstęgi rozegrany został pierwszy turniej. Na bosku walczyły ze sobą cztery drużyn, w systemie każdy z każdym.
Po rozegraniu wszystkich meczów wyniki przedstawiły się następująco:
I miejsce – Przykona
II miejsce – Turek,
III miejsce – Gąsin
IV miejsce- Rogów 1
Zwycięska drużyna otrzymała pamiątkowy puchar.

Organizatorami festynu byli: radny Krzysztof Dygas, sołtys- Wojciech Nowakowski i Rada Sołecka.
Organizatorzy dziękują za wsparcie: firmie Energo- Trans- Met Biogazowni Przykona, p. Konczakowi - właścicielowi firmy auto-handel, Romanowi Łaszczowi- właścicielowi firmy ubezpieczeniowej, panu Wietrzykowi, właścicielowi piekarni, panu Smolińskiemu- właścicielowi zakładu mięsnego i panu Paszakowi, panu Ogrodowczykowi, firmie Wapis, Ambro, Centrum Kultury Biblioteka Publiczna w Przykonie oraz burmistrzowi miasta Uniejów, jak również wszystkim mieszkańcom za pomoc w organizacji imprezy.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja