Drużyna z Siemianowic Śląskich najlepsza w LG Mistrzostwach Polski Szkół w E-Sporcie

Reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Meritum" w Siemianowicach Śląskich  zajęła I miejsce w LG Mistrzostwach Polski Szkół w E-Sporcie, które od piątku odbywają się w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Turku. Zwycięzcy otrzymali medale, puchary i cenne nagrody rzeczowe. 

Do udziału w mistrzostwach zapisały się 24 reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do Turku zawitały drużyny m.in.  z Konia, Pułtuska, Wrześni, Tarnowskich Gór, Śląska, Kutna, Lublina czy Ostrowa Wielkopolskiego.

Mistrzostwa Polski Szkół w E- Sporcie dawniej nazywały się KSWE-S (Konfrontacja Szkół w E- Sporcie) zostały zainaugurowane w roku 2013. W ciągu trzech lat z sukcesami zorganizowane zostały trzy edycje, które z roku na rok cieszą się coraz większa popularnością. Pomysłodawcą imprezy jest Marcin ‘Solar’ Bryniarski.

Liga e-sportu dla szkół składa się z 7 imprez offline oraz  8 finału. 7 Imprez eliminacyjnych odbywa się w siedmiu miastach w Polsce. Z każdej imprezy zostają wyłonione dwie szkoły, które otrzymują slot do wielkiego finału. W zmaganiach mogą brać udział tylko szkoły ponadgimnazjalne, a szkołę może reprezentować tylko jedna drużyna składająca się z pięciu uczniów. Drużyny grają w  Counter Strike: Global Offensive 5 vs 5.

Dwie pierwsze szkoły awansują do wielkiego finału, który odbędzie się w czerwcu. Wówczas spotka się 16 najlepszych reprezentacji szkół (pierwszy slot otrzymuje najlepsza szkoła z miasta gospodarza niezależnie od miejsca, a drugi slota – szkoła spoza okręgu).

W sobotnich zmaganiach w ramach LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-Sporcie zajęła Reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "Meritum" w Siemianowicach Śląskich  , II miejsce przypadło dla Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie, a III miejsce dla  Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika.

Powiat turecki reprezentowały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne jednak dalszy awans przypadł reprezentacji I Liceum Ogólnokształcącego w Turku. 

Dzisiaj odbywają się finały NTT System Quersus Puchar Polski w E-Sporcie.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja