Malanów: Po reformie w gminie cztery podstawówki

Gminy skrupulatnie przygotowują się do reformy oświaty, która już niebawem wejdzie w życie. Włodarze zgadzają się co do jednej kwestii - będzie trzeba szukać pieniędzy, aby zrealizować założenia generujące niemałe koszty. Niestety pieniądze pochodzić będą z samorządów, nie zostaną natomiast przekazane z „góry”.

Według założeń ustawowych reformy z dniem 1 września 2017 r. dotychczasowe sześcioletnie szkoły podstawowe staja się ośmioletnimi szkołami podstawowymi. Tak więc szkoły podstawowe w Malanowie, Miłaczewie, Dziadowicach staną się ośmioletnimi szkołami podstawowymi o pełnej strukturze obejmującej klasy I-VIII.
Szkoła Podstawowa w Kotwasicach, która obecnie funkcjonuje w strukturze klas I-III, staje się ośmioletnią szkołą podstawową obejmującą strukturą organizacyjną klasy I-VIII.


Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie w okresie od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r. prowadzi klasy dotychczasowego Gimnazjum im. Jana Pawła II, które zostaje włączone do Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Malanowie.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja