W urodziny Turku pobiegli dla Witka

Drugi dzień świętujemy urodziny naszego miasta. Już wczoraj mieliśmy okazję wysłuchać niesamowitego koncertu Krzysztofa Cugowskiego, który na scenie wystąpił z turkowskim Big Bandem. Dzisiaj, tj.22 kwietnia rozpoczęliśmy dzień na sportowo.

Miłośnicy sportu spotkali się w parku im.Żerminy Składkowskiej w Turku, by pobiec w II Biegu Cursus Turcoviste. Frekwencja nie była duża, jednak każdy kto uczestniczył w biegu robił to z wielkim sercem. Kolejny raz turkowianie pobiegli dla Witka Grajkowskiego cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce. Chłopiec porusza się na wózku, ma również problemy ze wzrokiem. Niezbędna jest mu pomoc drugiej osoby.


Po tym, jak wszyscy chętni zapisali się na bieg rozpoczęto krótką rozgrzewkę i wystartowali. Wśród sportowców znaleźli się między innymi przedstawiciele władz, instytucji, szkół oraz sportowcy.


Na turkowian z okazji urodzin miasta czeka jeszcze wiele atrakcji. Już teraz zapraszamy na koncert Chóru Nauczycielskiego i zespołu Cygański Wiatr.

Niedługo dalsze relacje z wydarzeń.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja