Wideo: Dramat na Legionów! Pijany kierowca zabił przechodnia, ranne małe dziecko

Do tragedii doszło dzisiaj o godz. 11.00 na przejściu dla pieszych przy policji na ul. Legionów Polskich w Turku. Pijany kierowca samochodu osobowego marki Daewoo Nexia nie dostosował prędkości do jazdy doprowadzajac do wypadku. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł mężczyzna stojący na chodniku, a ranny został pasażer i kierowca samochodu oraz małe dziecko. Wszyscy trafili do szpitala w Turku. 

To oczywiście wypadek pozorowany, do którego służby ratunkowe przygotowywały się miesiąc czasu. Scenariusz przygotowany został tak, aby zwrócić uwagę kierowców na osoby przechodzące przez pasy. W scenariuszu wypadku założono, że kierowca nie zwolnił na ulicy w terenie zabudowanym, potrącił matkę przechodzącą przez ulicę z dzieckiem.

W wyniku uderzenia kierowca, który jak się okazało był pijany stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożny słup, potrącając śmiertelnie stojącego na chodniku mężczyznę.

W akcję zaangażowane zostały służby ratunkowe – pogotowie ratunkowe, strażacy z PSP w Turku oraz policjanci.

- Takie działania edukacyjno- profilaktyczne zostały zorganizowane po to, aby wypracować nasz system współpracy między naszymi służbami, ale bardziej znaczącym czynnikiem miał odbiór społeczny, dać do myślenia osobom obserwującym, zwrócić ich uwagę na to, że warto być ostrożnym dbać o życie swoich i innych – powiedział kom. Andrzej Grobelski, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Turku.

Wypadek obserwowała spora liczba przechodniów. Mamy nadzieję, że pozorowany wypadek spełni swoje zadanie, a służby nie będą musiały nigdy uczestniczyć w takim zdarzeniu.

Gratulujemy policjantom -aktorom z KPP w Turku, którzy doskonale wcielili się w swoje role.

 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Dramat na Legionów! Pijany kierowca zabił przechodnia, ranne małe dziecko
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja