Władysławów: „Tym, co za Ojczyznę walczyli, cierpieli, ginęli…”

Dzisiaj, tj. 3 maja mieszkańcy Władysławowa i okolic obchodzili 226.Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kwiaty pod pomnikiem oraz koncert w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Władysławów uczciły ten wyjątkowy dzień.

Uroczystość rozpoczęła się zbiórką uczestników przed Urzędem Gminy. Następnie odbyła się msza święta w intencji  Ojczyzny w kościele pw.św.Michała Archanioła w Russocicach.


Pod pomnikiem „Tym, co za Ojczyznę walczyli, cierpieli, ginęli…”, gdzie złożone zostały kwiaty zebrali się włodarze i przedstawiciele instytucji, szkół, partii politycznych, wszelkich organizacji oraz poczty sztandarowe.


Po złożeniu kwiatów wszyscy wspólnie udali się do Domu Rolnika w Russocicach, aby wysłuchać „Koncertu Pieśni Patriotycznych” w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Władysławów.


O godzinie 15.00 na Rynku we Władysławowie rozpocznie się Festyn Majowy na który serdecznie zapraszamy.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja