Władysławów: Druhny i druhowie z OSP Chylin świętowali Dzień Strażaka

Dzisiaj, tj. 6 maja jednostka OSP Chylin obchodziła Dzień Strażaka. Na uroczystości pojawili się druhny, druhowie oraz włodarze. Był czas modlitwy, podziękowań oraz część muzyczna.

Uroczystość rozpoczęła się od przemarszu uczestników do krzyża, gdzie odbyło się nabożeństwo majowe. W modlitwie uczestniczyli również licznie zgromadzeni mieszkańcy Chylina. Mieliśmy okazję wysłuchać wielu pieśni w wykonaniu młodzieży oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy OSP Władysławów, która towarzyszyła uczestnikom uroczystości od samego początku.


Po nabożeństwie wszyscy udali się przed strażnicę OSP, gdzie podniesiono flagę na maszt, oraz wysłuchano krótkiej przemowy prezesa OSP Chylin, Roberta Szkutlarka. Gratulacje przekazał również jednostce radny powiatowy Zdzisław Wojtkowiak.


- Dzień Strażaka jest szczególną okazją do przekazania gratulacji oraz podziękowań za jakże szlachetną działalność  na rzecz ratowania życia i mienia mieszkańców Powiatu Tureckiego, rozwoju jednostki oraz kształtowania postaw obywatelskich młodego pokolenia Polaków- mówił radny.


Następnie głos zabrała przedstawicielka Urzędu Gminy we Władysławowie, Elżbieta Klanowska. Na koniec wszyscy udali się do strażnicy OSP Chylin wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja