Dobra: Czy OSP w Dobrej potrzebuje nowy wóz strażacki?

Debatę na ten temat chce rozpocząć w gminie burmistrz Andrzej Piątkowski. Jednostka znalazła się  na liście rezerwowej oczekujących na dofinansowanie w konkursie z tytułu ochrony przeciwpożarowej w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu. 

Koszt wozu to niemała suma, a dofinansowanie udzielane jest w formie pożyczki  umarzanej w wysokości 40 proc. Burmistrz Andrzej Piątkowski podczas XXX Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w piątek, 12 maja powiedział, że strażacy z OSP w Dobrej podzielili się na dwa obozy.

Jedni mówią, że jednostka jest w krajowym systemie, jest jedną z najlepszych jednostek w powiecie i zasługuje na nowy dobry sprzęt. Drudzy z kolei wychodzą z założenia, że nie stać jednostki na tak drogi sprzęt i lepiej kupić używane auto gaśnicze z zachodu.

O kwestie finansowe dopytywał przewodniczący komisji budżetowej Michał Ignaczak. Przypomniał Radzie, że jeśli podjęta zostanie decyzja o przystąpienia do programu WFOŚ konieczne będą zmiany budżecie i zabezpieczenie odpowiednich środków.

Burmistrz Piątkowski wskazał jednak, że przed podjęciem decyzji należy wspólnie podyskutować, rozważając wszystkie za i przeciw.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja