Kawęczyn: Pierwsza pomoc w wypadku drogowym

W Zespole Szkół im Marii Skłodowskiej – Curie w Kawęczynie nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa p. Małgorzata Tołkacz do realizacji zadań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej zaprosiła ratownika medycznego p. Michała Pustego i strażaków z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. 

Od marca do maja p. Michał Pusty uczestniczył w lekcjach z zagadnień udzielenia pierwszej pomocy oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Zwieńczeniem zajęć była lekcja przeprowadzona na boisku szkolnym z udziałem Druhów Strażaków z Jednostki OSP w Kawęczynie, która jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Uczniowie mogli wówczas zapoznać się z pracą ratowników biorących udział w różnych zdarzeniach. Mieli także okazję ćwiczyć rozpoznanie stanu poszkodowanych
i resuscytację krążeniowo – oddechową.


Mamy nadzieję, że każdy absolwent kawęczyńskigo gimnazjum, gdy znajdzie się w tak trudnej sytuacji, będzie umiał aktywnie udzielić skutecznej pomocy.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim druhom strażakom OSP w Kawęczynie absolwentom naszej szkoły: p. Andrzejowi Serafińskiemu - naczelnikowi,
p. Michałowi Pustemu – zastępcy naczelnika, p. Mateuszowi Lejmanowi – członkowi zarządu, p. Rafałowi Raszewskiemu, p. Mariuszowi Ścisłowiczowi. Zapraszamy do dalszej współpracy.


B.T.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja