Wideo:Dzień Strażaka w gminie Turek połączony z 50-leciem OSP Żuki

Uroczystą mszą świętą w kościele p.w. św. Barbary w Turku w intencji strażaków rozpoczęły się sobotnie (27 maja) Gminne Obchody Dnia Strażaka w gminie wiejskiej Turek połączone z jubileuszem 50-lecia jednostki OSP w Żukach. 

Po mszy uczestnicy uroczystości udali się do Żuk, gdzie odbyły się świeckie obchody Gminnego Dnia Strażaka oraz jubileusz 50-lecia istnienia jednostki OSP w Żukach.
Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości oraz odegraniu hymnu i wciągnięciu flagi na maszt przywitano zaproszonych gości – w tym strażaków, druhów, przedstawicieli władz samorządowych gminnych i powiatowych.

Przedstawiona została charakterystyka jednostek ochotniczych na terenie gminy Turek, z uwzględnieniem ilości i jakości sprzętu ratowniczo- gaśniczego, wykwalifikowanej kadry oraz wozów bojowych.

Druhom strażakom za służbę w ratowaniu życia i mienia, za udział w akcjach ratunkowych oraz za aktywny udział w życiu społecznym dziękował prezes OSP Żuki Stanisław Kurzawa.

Dziękował także za współpracę ze służbami straży zawodowej, która wspiera ochotników, służy dobra radą oraz profesjonalizmem, fachową wiedzą i doświadczeniem.

- Współcześnie działania ratowniczo-gaśnicze stawiają przed strażakami wysokie wymagania z zakresu procesjonalnego przygotowania oraz posiadania szczególnych umiejętności – mówił Karol Mikołajczyk, wójt gminy Turek – Jednostki OSP z naszej gminy są systematycznie doposażanie w profesjonalny sprzęt,, a druhowie poprzesz udział w kursach podnoszą swoje kwalifikacje.

Wójt zauważył, że działalność druhów to nie tylko udział w akcjach ratowniczo- gaśniczych, ale także aktywny udział w winnych obszarach – kulturalnym, sportowym rekreacyjnym, oświatowym.

- Widać was druhowie podczas licznych uroczystości- gminnych, patriotycznych religijnych czy podczas utrzymania porządku – wymieniał wójt Mikołajczyk, dziękując strażakom, w tym Zarządowi Gminnemu  za poświęcony czas, pomoc i zaangażowanie. 

Podczas uroczystości nie zabrakło odznaczeń dla najbardziej zasłużonych druhów z terenu gminy Turek.

Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali: Mariusz Kurzawa, Józef Laskowski i Stanisław Jafra.

Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali: Karol czekała, Marek Majcherek, Maciej Woźniak.

Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa: Tomasz Majcherek, Tomasz Dróżdż.

Odznaczenie Wzorowy Strażak otrzymali: Wojciech Rusek, Radosław Czaja, Adam Laskowski, Radosław Rusek, Tomasz Skierski, Tomasz Żurawski, Ireneusz Kurzawa, Lucjan Sylwestrzak, Witold Świtaj, Krzysztof Zając, Patryk Majcherek, Marcin Nycek, Dawid Brzychcy,  Dominik Jasnowski i Piotr Kluska.

Nie obyło się bez życzeń i gratulacji dla druhów z gminy Turek oraz obchodzącej jubileusz jednostki OSP w Żukach. Uroczystości zakończyła biesiada z licznymi atrakcjami rozrywkowo- gastronomicznymi.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja