Władysławów: Sołtysi chcą oddać diety radnym- czyli walka o podwyżki trwa

Za nami XXXI Sesja Rady Gminy Władysławów. Termin spotkania niecodzienny, bowiem włodarze obradowali właśnie dzisiaj, w sobotę 3 czerwca. W porządku obrad wpisano punkt dotyczący podjęcia uchwały w sprawie ustalenia diet dla przewodniczących organów wykonawczych jednostek pomocniczych. Mimo, iż sołtysi wielokrotnie wnioskowali o zmianę płac po raz kolejny musieli obejść się smakiem, bowiem radni zatwierdzili wniosek o wycofanie niniejszego punktu z porządku obrad. 

Jak powiedziała przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Michalak niebawem odbędzie się spotkanie, podczas którego dokładnie ustalone będą szczegóły dotyczące podwyżki dla sołtysów. Kwota na ten cel nie była zabezpieczona w budżecie i trzeba pieniądze znaleźć.


-My nie jesteśmy tu po to, by nie dawać tej diety, ale muszą być zabezpieczone środki w budżecie- mówiła przewodnicząca Michalak.


Również radni potwierdzili, że nie wiedzieli, jak dokładnie mają się ustosunkować do wniosku sołtysów.


Jak twierdzą sołtysi radni mieli kilka miesięcy, aby wniosek o podwyżki przeanalizować, tym bardziej że nie jest to pierwsze tego typu pismo.


- Na posiedzeniu pierwszej sesji od razu daliście sobie podwyżki. Pierwsze było zaprzysiężenie, a potem od razu podwyżki- zwrócił się do radnych sołtys Polichna Szczepan Iciek.


Jeden z sołtysów, zaproponował nawet oddanie swojej diety na poczet radnych, którzy w ramach tego będą za nich roznosić „kwitki”.


- Jest czterech radnych, którzy ręki do góry ani razu nie podnieśli. Dostają po 700zł? A niektórzy dostają jeszcze drugą dietę sołecką. I to jest słuszne? A sołtys musi latać po wsiach i wiele rzeczy wykonywać- mówił Stanisław Kasprzak.


Cały spór podsumowała skarbnik gminy Elżbieta Klanowska.


- Nie wiem, ja tego wniosku nie widziałam. Nie przygotowywałam nic.


Ostatecznie za pominięciem punktu dotyczącego podjęcia uchwały w sprawie ustalenia diet dla przewodniczących organów wykonawczych jednostek pomocniczych było 9 radnych, a od głosu wstrzymały się 4 osoby.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja