Dobra: Uroczysta sesja Rady Miejskiej z okazji obchodów Dni Dobrej i 625-lecia miasta

Z okazji obchodów Dni Dobrej oraz 625- lecia miasta Dobra odbyło się uroczyste spotkanie na którym pojawiło się wielu dostojnych gości. Były podziękowania, odznaczenia, trochę historii i muzyki. Taka uroczystość mogła zdarzyć się tylko raz i warto było na nią czekać.

Odznaczenia, gratulacje i trochę historii
Uroczysta XXXI sesja Rady Miejskiej w Dobrej odbyła się w niedzielę, 4 czerwca. W sali OSP zawitało wielu znamienitych gości, którzy mieli okazję wspólnie z przedstawicielami samorządów wsi i miasta świętować wyjątkowy jubileusz.


Po przywitaniu wszystkich przybyłych i stwierdzeniu quorum przedstawiono porządek obrad. Tego dnia nie było dyskusji, interpelacji i wolnych wniosków. Obecni mieli natomiast okazję zaczerpnąć wiele informacji, bowiem specjalnie na tę okazję przygotowany został referat okolicznościowy „Dobra na przestrzeni wieków”.


Jedną z bardziej uroczystych chwil tego dnia było przyznanie tytuł honorowego „Zasłużony dla Gminy Dobra- Bene Maritus”. To wyjątkowe odznaczenie otrzymał Jan Grabski herbu Pomian. Ów tytuł może być przyznawany również pośmiertnie. Biorąc pod uwagę ten właśnie fakt członkowie Stowarzyszenia Ziemi Dobrskiej złożyli wniosek o nadanie zaszczytnego tytułu właśnie Janowi Grabskiemu.


Nie zabrakło przemówień okolicznościowych oraz gratulacji i upominków, które goście złożyli na ręce włodarzy.


O gminie wiedzą wszystko
Podczas spotkania doceniono wiedzę najmłodszych mieszkańców gminy Dobra. Ci, którzy o swoich rodzinnych stronach wiedzieli najwięcej otrzymali nagrody. Wszystko to za sprawą I Konkursu Wiedzy o Gminie Dobra zorganizowanego z inicjatywy Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Dobrskiej, który odbył się 23 maja. Do sprawdzenia swoich sił zgłosiło się 88 uczniów.


4 czerwca nagrodzeni zostali:


W kategorii klas I-II SP
I miejsce: Adam Janiszewski
II miejsce: Rozalia Dębowiecka
III miejsce: Antonii Celst


W kategorii klas IV- VI SP
I miejsce: Justyna Młotkiewicz
II miejsce: Alicja Pawlak
III miejsce: Martyna Wesołowska

W kategorii klas I-III gimnazjum
I miejsce: Mateusz Ćwiek
II miejsce: Kinga Stasiak
III miejsce: Kacper Malinowski


Po uroczystości przyszedł czas na część artystyczną.


Zapraszamy na wysłuchanie audycji z wydarzenia w Ale! Radio już niebawem.

 

 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja