Władysławów: Kolejny apel do powiatu. Tym razem o ścieżkę rowerową

Włodarze z gminy Władysławów przygotowali apel do zarządu powiatu tureckiego w celu podjęcia działań zmierzających do rozpoczęcia realizacji budowy ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej na trasie Genowefa- Władysławów- Turek. Temat podjęty został na dzisiejszej sesji Rady Gminy. Jak się okazało wzbudził on wiele emocji wśród obecnych.

O co ten apel?
Jak czytamy w apelu „Rozpoczęcie i zakończenie wyżej wymienionej inwestycji mogłoby mieć strategiczne znaczenie dla Gminy Władysławów oraz jej mieszkańców korzystających z drogi na 3219P- w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo zmotywowanym jak i niezmotywowanym uczestnikom ruchu oraz przyczyni się do rozwoju sportu i turystyki”.


Uzasadnienie mówi, że trasy rowerowe zapewniają bezpieczeństwo podczas dojazdu do pracy, urzędu bądź szkoły. Zatem oddanie do użytku ścieżki rowerowej właśnie przy tej trasie przyczyni się do popularyzacji oraz zwiększenia turystyki rowerowej na terenie gminy Władysławów. Droga powiatowa Turek- Władysławów- Genowefa na terenie powiatu tureckiego, jako jedna z niewielu tego typu nie posiada ścieżki rowerowej. Powiat Koniński już zakończył budowę ścieżki rowerowej w miejscowości Genowefa, która w przyszłości w miejscowości Kuny, która przylega do miejscowości Genowefa może się z przedmiotową ścieżką połączyć. Potrzebę wybudowania takiej ścieżki rowerowej wielokrotnie również zgłaszali mieszkańcy gminy Władysławów.


Głosujcie „za”, co wam szkodzi?
Wiele wątpliwości dotyczących niniejszego projektu zgłosił radny powiatowy Zdzisław Wojtkowiak. Jak powiedział wspiera wszystkie przedsięwzięcia podejmowane na terenie gminy Władysławów. Dziwił się jednak, że wnioski wciąż są pisane, a potem popierany jest tyko jeden z nich. Pewne jest, że na tak wiele pieniędzy nie starczy mimo to włodarze z Władysławowa „wpadają” na wciąż nowe pomysły.


- W roku 2016 z gminy Władysławów do Starostwa Powiatowego w Turku lub Zarządu Dróg wpłynęło ponad 10 wniosków na remonty dróg i ulic na łączną kwotę około 14 mln. zł. na wykonanie w 2016 r. Na wszystkie wnioski otrzymaliście Państwo odpowiedzi- mówił radny Zdzisław Wojtkowiak.


-Ja popieram wszystkie wnioski złożone do powiatu. Panie Szewczyński po co podpisuje Pan te wnioski, a tak naprawdę ich nie popiera. To jest mydlenie oczu radnym- dodał.
Jak powiedział Wojtkowiak wszystkie do tej pory złożone wnioski i budowa oczyszczalni ścieków to kiełbasa przedwyborcza. Zadał również pytanie, ile środków na te zadania może zabezpieczyć gmina. Odniósł się on do dyskusji, która miała miejsce podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Tureckiego, gdzie padło stwierdzenie, że w gminie Władysławów i Malanów robi się najwięcej.


-Panie Wojtkowiak my nie chcemy Pana poparcia tej ścieżki (…) To nie chodzi o to, żeby Pan głosował. Chodzi o apel, żeby była bezpieczna droga i żeby mieszkańcy mogli wreszcie bezpiecznie chodzić– powiedział wójt Piotr Szewczyński.


- Jak Pana słucham to niedługo uwierzę, że zamach na World Trade Center to też Szewczyńskiego wina. Panie kochany… taka logika po prostu mnie ścina z nóg.
Jak powiedział Szewczyński jest wiele dokumentów strategicznych odnośnie tej ścieżki opracowanych przy udziale specjalistów. Wyraził zaciekawienie osobą, która projektowała obecnie istniejącą drogę argumentując, że przejście przez nią jest wręcz niemożliwe.


Wójt będzie również walczył o przeprowadzenie ekspertyzy, która ma dowieźć, że droga dla mieszkańców bezpieczna nie jest.


-Zagłosuję za bo przecież nic mnie to nie kosztuje. Ja nie będę się wstydził, że zagłosowałem. Namawiam wszystkich, głosujcie za. Co wam szkodzi? Przecież i tak nic z tego nie będzie- uargumentował żartobliwie swoją decyzję radny Ryszard Wypych.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja