Od niedzieli rusza głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Poznaj projekty i sam zdecyduj!

Mieszkańcy Turku po raz pierwszy będą mieli możliwość zagłosowania na projekty złożone w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wybierać można będzie w dniach 18-30 czerwca, dodatkowo, w nadchodzącą niedzielę odbędzie się Piknik Obywatelski, podczas którego można będzie zapoznać się z propozycjami, by móc podjąć świadomą decyzję. 

Budżet Obywatelski to część budżetu publicznego, która jest przeznaczona na realizację zadań inwestycyjnych lub inicjatyw obywatelskich zgłoszonych i wybranych przez mieszkańców. Każdy turkowianin, który ukończył 16 rok życia mógł wziąć udział w tym programie i zgłosić swój projekt do 14 kwietnia.

Tego typu inicjatywa ma miejsce po raz pierwszy w Turku, a wśród pomysłów na wykorzystanie 500 000 tysięcy złotych znalazły się: remont chodników, doposażenie placów zabaw, upiększenie skwerów, organizacja imprez kulturalnych, tor przeszkód dla psów i agility, i wiele innych.

W ramach Budżetu Obywatelskiego do głosowania przyjęto 34 projekty. Wybierać je będzie można za pomocą formularza elektronicznego (www.budzet.turek.pl) lub tradycyjnego (w Urzędzie Miejskim) od 18 do 30 czerwca. Każdy mieszkaniec Turku, który ukończył 16 lat będzie mógł zagłosować na trzy różne projekty, przyznając im odpowiednio jeden, dwa lub trzy punkty.

Doskonałą okazją do zapoznania się z ofertami będzie też Piknik Obywatelski, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 18 czerwca. Start wydarzenia jest przewidziany na godzinę 15.00 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Turku.

Serdecznie zapraszamy do świadomego wyboru i głosowania! Listę projektów można przeczytać tutaj: https://budzet.turek.pl/pliki/files_570da712cab8d50b1b901995ac1a50925823...

 

Foto: FB/projekt23
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja