Tuliszków: Policjanci ujawnili nielegalny tytoń

12 czerwca br. policjanci z Komisariatu Policji w Tuliszkowie zabezpieczyli 5 worków wypełnionych nielegalnym tytoniem. Do ujawnienia tytoniu bez polskich znaków akcyzy doszło dzięki współpracy z policjantami z KMP w Częstochowie. Właściciel nielegalnego mienia 40-letni mieszkaniec Tuliszkowa został zatrzymany do wyjaśnienia.

W dniu 12 czerwca br. w miejscowości Tuliszków policjanci z Komisariatu Policji w Tuliszkowie u 40-letniego mieszkańca Tuliszkowa zabezpieczyli 5 worków parcianych wypełnionych tytoniem, który nie posiadał polskich znaków akcyzy. Po zważeniu okazało się, że każdy z worków wazy po 15 kg. Do ujawnienia doszło dzięki działaniom funkcjonariuszy  z KMP w Częstochowie i KP w Tuliszkowie.
Poza zabezpieczonym tytoniem w trakcie przeszukania  policjanci ujawnili niewielką ilość marihuany.


Według wyliczeń Skarb Państwa mógł stracić na tym procederze ponad 50 tysięcy złotych. Zabezpieczony tytoń ulegnie przepadkowi, a mężczyzna odpowie przed sądem.


Policjanci postawili zatrzymanemu  zarzuty popełnienia przestępstw z kodeksu karnego skarbowego oraz ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Mężczyzna w czasie przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów.


Teraz odpowie za przestępstwo skarbowe, za co grozi wysoka grzywna i do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie środków odurzających grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja