Kawęczyn: Gmina powitała nowych sołtysów

Dwoje sołtysów zrezygnowało z dotychczas pełnionej funkcji. W związku z powyższym ich miejsca zajęli Jolanta Woźniak (sołectwo Kowale Pańskie) oraz Piotr Sobczak (sołectwo Wojciechów). Włodarze z gminy oficjalnie przywitali nowo wybranych sołtysów podczas sesji Rady Gminy, 30 czerwca. 

Na początku czerwca odbyły się w gminie wybory na funkcję sołtysa. Dotyczyły one sołectw Kowale Pańskie i Wojciechów. W obu przypadkach sytuacja miała miejsce w związku z rezygnacją pełniących do tej pory tę funkcję osób.


W Kowalach Pańskich kandydatka była jedna, w Wojciechowie kandydatów było dwoje.


-Nawiązując do szczególnej, ale przy tym dobrej tradycji w naszej gminie chcielibyśmy przywitać w naszym gronie Panią Jolę oraz Pana Piotra, tak żeby ta praca podobała im się i była skuteczna dla ich sołectw oraz dawała dużo satysfakcji z wykonywania tej funkcji- mówił wójt gminy Kawęczyn Jan Nowak.


Na ręce nowych sołtysów przekazano kwiaty oraz listy gratulacyjne, a także niezbędne dokumenty. Powodzenia życzył również prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów Ireneusz Niewiarowski.


Jak czytamy w liście okolicznościowym „Sołtysowanie jest funkcją trudną. Ten, kto decyduje się na jej objęcie i chce być aktywny, musi przygotować się na ciężką pracę. Praca ta jednak, przynosi wiele zadowolenia, gdyż sumienne wykonywanie wszystkich zadań, troska o mieszkańców oraz czuwanie nad estetyką sołectwa, przyczyniają się do poprawy wizerunku Gminy Kawęczyn”.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja