Tuliszków: „Samorząd przyznał stypendia najlepszym uczniom i sportowcom”

W piątek, 30 czerwca br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tuliszkowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów za wysokie wyniki w nauce dla uczniów szkół z terenu gminy Tuliszków oraz nagród i stypendiów dla zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym. Podczas uroczystości, którą poprowadził Mirosław Rojek – dyrektor domu kultury, gratulacje stypendystom i ich rodzicom złożyli Grzegorz Ciesielski – burmistrz Gminy i Miasta Tuliszków, Piotr Hryniuk – zastępca burmistrza oraz Tomasz Maćkowski – przewodniczący Rady Miejskiej w Tuliszkowie.
 

W roku szkolnym 2016/2017 stypendia i nagrody za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym otrzymało 24 dzieci, natomiast stypendia za wysokie wyniki w nauce przyznano 61 uczniom: 2 z gimnazjum i 20 ze szkoły podstawowej w Tuliszkowie oraz 25 z gimnazjum i 14 ze szkoły podstawowej w Grzymiszewie.


Burmistrz Grzegorz Ciesielski składając gratulacje mówił, że każdy uczeń potrzebuje właściwej motywacji do pracy, oczekuje pochwały, nagrody za rzetelne jej wykonanie. Nagrody są ważne, ale uświadamiamy też naszym wychowankom, iż nagroda nie jest najważniejsza, ale wiedza, satysfakcja i zadowolenie. Stypendyści wyróżniają się nie tylko wiedzą, ale zaangażowaniem w życie swoich środowisk. Mają czas na naukę, pracę społeczną, uprawianie sportu i rozwijanie własnych zainteresowań. My jesteśmy dumni, bo to efekt pracy naszych nauczycieli, trenerów, którzy wyłapują te diamenty i szlifują je. Drodzy Młodzi Przyjaciele wszystkim Wam serdecznie gratuluję. Z dumą patrzymy na Wasze osiągnięcia, sukcesy w nauce, sporcie i zaangażowanie w pracę na rzecz Waszych lokalnych środowisk.


Stypendia za wysokie wyniki w nauce mogą otrzymać uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum. Przyznawane są one dwa razy w roku – po I semestrze oraz na zakończenie roku szkolnego. Aby otrzymać stypendium w szkole podstawowej należy uzyskać średnią ocen  minimum 5,4, natomiast w gimnazjum: 5,0. Stypendia za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym przyznawane są zawodnikom reprezentującym kluby sportowe działające na terenie gminy Tuliszków, którzy zajęli miejsca 1-3 w zawodach rangi wojewódzkiej, co najmniej 8. miejsce w zawodach o randze krajowej lub reprezentowali Polskę we współzawodnictwie międzynarodowym.

 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja