Wideo: „Dzikie tłumy” nad Lazurowym Jeziorem

Na dwóch, dobrze wszystkim znanych ogólnopolskich portalach internetowych pojawiły się artykuły dotyczące naszego, rodzimego Lazurowego Jeziora. Od tego czasu obiekt odwiedza coraz więcej turystów. Mimo, że zabrania się tam kąpieli ludzie przyjeżdżają z całej Polski, by zobaczyć „krajobraz jak z Chorwacji”.

Na ogólnopolskich portalach wp.pl oraz onet.pl zamieszczona została informacja, że w Polsce znajduje się piękne "Lazurowe Jezioro". Tak się składa, że owy zbiornik znajduje się w naszym powiecie, a dokładniej na terenie gminy Przykona.


Jak możemy przeczytać na onet.pl „W Polsce trudno znaleźć miejsce, gdzie można wypocząć nad prawdziwie lazurową wodą. Nasze jeziora i rzeki są brunatne lub zielonkawe i trudno sobie wyobrazić, że opalając się nad nimi jesteśmy w jakimś egzotycznym miejscu. Okazuje się, że jest jednak takie miejsce, które przypomina chorwackie plaże... Szkopuł w tym, że nie wolno się tam kąpać”.


- Samo kąpanie się w zbiorniku jest niebezpieczne. Każdy kto tam wchodzi robi to na własną odpowiedzialność. Skład chemiczny tej wody w mniejszym lub większym stopniu reaguje ze skórą. Jest tam dużo osadów dennych i ktoś, kto tam wejdzie może po prostu utonąć- informuje Janusz Skotarek z Elektrowni „Adamów”.


Dodaje on, że w wodzie pH jest bardzo wysokie i wynosi między 12-13. Oprócz tego duży ładunek siarczanów, duży ładunek chlorków i wiele związków mineralnych. Ogólny ładunek chemiczny jest więc niebywale duży.


Tabliczki informacyjne na tę chwilę widnieją, jednak nie wszyscy się do nich stosują. Od momentu pojawienia się artykułów „oryginalną atrakcję turystyczną” odwiedza coraz więcej osób.


-Zdajemy sobie sprawę z tego, że ludzie do nas przyjeżdżają. Gmina jest coraz bardziej atrakcyjna z tego wynika. Z jednej strony nas to cieszy, ale mamy również z tego tytułu kłopoty, bo nie wszyscy są tak kulturalni, jakby nam się mogło wydawać. Mówię tu o zniszczeniach, tak zwanym wandalizmie. Generalnie jednak cieszymy się, że gmina zyskuje taką popularność- mówił zastępca wójta gminy Przykona Roman Marciniak.


Jak informują nasi czytelnicy w weekend trudno jest przejechać odcinek wiodący z Turku do Przykony. Jedna z nich przesłała nam film, do którego obejrzenia zachęcamy.


Poniżej podajemy również linki do artykułów zamieszczonych na portalach wp.pl oraz onet.pl


Jak widać można.... Wystarczy dobrze rozreklamować. Nikomu nieznane, małe Lazurowe Jezioro jest obecnie znane na całą Polskę, a turystyka nakręca się sama. Szkoda tylko, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że miejsce to jest naprawdę niebezpieczne…


https://turystyka.wp.pl/lazurowe-jezioro-w-polsce-6136743640188545a


https://www.onet.pl/?utm_source=onetsg_fb_viasg&utm_medium=social&utm_ca...
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja