Pięć jednostek straży pożarnej interweniowało w ProfiM

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w nocy na terenie zakładu ProfiM w Turku. Mimo braku ognia pracownicy zostali ewakuowani, a czynności podjęło aż pięć jednostek straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało.

Zdarzenie miało miejsce 18 lipca o około godziny 3.30. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy PSP z Turku, jednostkę OSP z Turku oraz jedną jednostkę zakładowej straży pożarnej.


Po przybyciu na miejsce stwierdzono okopcony dach i górną część ściany pomieszczenia wewnątrz hali, w której znajdował się piec na gaz propan- butan do usuwania powłoki lakierniczej.


Strażacy odłączyli instalację gazową i elektryczną. Odkręcili pokrycie dachu oraz zdjęli opaloną wełnę mineralną, którą następnie zrzucono z dachu. Strażacy pracowali na sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Wykorzystano również podnośnik hydrauliczny i drabiny. Temperatura w pomieszczeniach sprawdzana była na bieżąco.
Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nagrzanie się komina, co spowodowało zapalenie izolacji uszczelniającej między metalowym kominem a dachem.
 

Mimo, iż nie było oznak ognia pracowników ewakuowano na zewnątrz hali. Nikomu nic się nie stało.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja