Turkowianie się badają

Niespełna stu mieszkańców Turku zdecydowało się przyjąć zaproszenie Burmistrza Miasta Turek, który po raz kolejny organizuje badania profilaktyczne dla mieszkańców.
 

Tym razem wspólnie z Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu, w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, mieszkańcy Turku mogą skorzystać z bezpłatnych badań jelita grubego i gruczołu krokowego. W dniu 19 lipca 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Turku odbyło się spotkanie organizacyjne, dotyczące trybu prowadzonych badań oraz rozdawane były probówki.

Badania odbywać się będą 28 lipca 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Turku (pokój nr 112). Badania jelita grubego to inaczej badania na obecność krwi utajonej w kale. Są one kierowane dla kobiet i mężczyzn od 50 roku życia. Z kolei badanie gruczołu krokowego polega na pobraniu krwi na oznaczenie stężenia PSA. To badanie adresowane jest do mężczyzn po 50 roku życia.

Wyniki swoich badań będzie można sprawdzić i pobrać przez stronę internetową www.open.poznan.pl w zakładce „Wyniki badań”, gdzie należy postępować zgodnie z podaną instrukcją. W tym celu można również przyjść z dowodem osobistym do Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Turku (pokój 112).
Zainteresowani badaniami mogą się jeszcze zapisywać w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Turku, ul. Kaliska 59, w godz. 7.15 – 15.15, lub pod nr tel. 63 289 61 45. Przy zapisie oraz podczas badania należy okazać się dowodem osobistym.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja