Drzewo powalone na mężczyznę w peugeocie 206. Skutki nawałnicy w Turku i powiecie

Kilkanaście godzin strażacy i druhowie z powiatu tureckiego walczyli ze skutkami wichury, która przeszła na Turkiem i powiatem. Choć nie doszło do nieszczęścia chwile grozy przeżył mieszkaniec gminy Turek. Drzewo spadło na samochód marki Peugeot 206, w którym znajdował się mężczyzna. 

Połamane drzewa, lub konary drzew strażacy usuwali niemal w całym powiecie. Zgłoszenia pojawiały się zazwyczaj z tych miejsc, gdzie drzewa znajdują się przy drogach,  a połamane konary pospadały na jednie blokując przejazd. Tak było m.in. przy ul. Górniczej i Jedwabniczej w Turku.


Aktywnie pracowali także strażacy i druhowie w okolicznych gminach, m.in. w Russocicach w gminie Władysławów, w miejscowości Obrzębin i Szadowskie Góry w gminie Turek, gdzie na samochód osobowy marki Peugeot 206 powaliło się drzewo. W pojeździe znajdował się mężczyzna, który może mówić o dużym szczęściu, bowiem nic mu się nie stało. Konar drzewa spadł na tyl pojazdu, uszkadzając tylną szybę. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano druhów z OSP we Władysławowie, którzy usuneli połamane drzewo z jezdni. Samochód został odholowany na pobliski parking. Na miejsce zdarzenia wezwano także pogotowie ratunkowe, które zbadało kierowcę peugeota. 


Połamane drzewa i konary blokowały również drogi w  gminie Tuliszków – miejscowościach: Ruda, Nowy Świat i Gadowskie Holendry.
Silny deszcz powodował także podtopienia. Dlatego strażacy wzywani byli także do pomocy w pompowaniu wody z zalanych piwnic, m.in. na ul. 650-lecia w Turku.

Łącznie w ciągu kilkunastu godzin strażacy interweniowali 16 razy. 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja