Brudzew: Transmisja sumy odpustowej w galewskim sanktuarium w Telewizji Polonia

Mieszkańcy całego świata, a w szczególności rozsiana po świecie polonia będą mogli wspólnie uczestniczyć w sumie odpustowej o godz. 13.00  w niedzielę, 6 sierpnia.  Mszy przewodniczył będzie Jego Ekscelencja ksiądz biskup Wiesław Alojzy Mering.

6 sierpnia to data szczególna nie tylko dla parafii w Galewie, ale  i dla turkowian. Wówczas odbywa się odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Jak co roku do Galewa udaje się procesja parafian z kościoła p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz św. Barbary w Turku.

Na Wzgórze Galewskie przybywają liczni wierni, którzy modląc się dziękują za ocalenie z epidemii cholery, która miała miejsce na początku XIX w.

Popołudniem do Galewa dociera piesza pielgrzymka z Gdańska. Pątnicy wędrują do Częstochowy, uczestnicząc zawsze w popołudniowym nabożeństwie odpustowym, aby na spoczynek udać się do zaprzyjaźnionych rodzin w Turku i okolicach.

W tym roku suma odpustowa odbędzie się o godz. 13.00, ze względu na transmisję mszy przez Telewizję Polonia. Z tego też względu procesje z Turku do Galewa wyruszą dwie godziny później, niż dotychczas. 

Sumie odpustowej przewodniczył będzie Jego Ekscelencja ksiądz biskup Wiesław Alojzy Mering.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja