Weź udział w obchodach 97.rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święcie Wojska Polskiego

Starosta Turecki, Burmistrz Miasta Turek oraz Wójt Gminy Turek zapraszają do świętowania 97. Rocznicy Bitwy Warszawskiej „Cudu nad Wisłą”. Tego dnia będziemy obchodzić również Święto Wojska Polskiego. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w uroczystościach już 15 sierpnia. 

O godzinie 9.45 nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą poległych w 1920 roku. Tablica ta znajduje się w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.


Msza Święta w intencji ojczyzny poprowadzona zostanie w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku o godzinie 10.00.


Zaraz potem uczestnicy uroczyści przejdą do Parku Miejskiego im. Żerminy Składkowskiej.


Tam będziemy mieli okazję wysłuchać wystąpień okolicznościowych. Delegacje złożą również kwiaty przed popiersiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.


Dodatkowo o godzinie 16.00 przewidziano atrakcje dla dzieci i dorosłych. W Parku Miejskim im. Żerminy Składkowskiej zorganizowany będzie wakacyjny festyn rodzinny.

Organizatorami tej właśnie inicjatywy jest Miejski Dom Kultury w Turku. Rodziny uczestniczące w zabawie z całą pewnością bawić się będą wyśmienicie. Mnóstwo gier, zabaw i muzyki przyciągnie wiele osób.


Zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach oraz w wakacyjnym festynie rodzinnym.
 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2023 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja