W „Źródełku” świętowano Dzień Działkowca

Są jak jedna wielka rodzina. W sezonie uprawiają grządki, pielęgnują rośliny, dbają o schludny wizerunek swoich działek i wspierają się w swoich działaniach. Raz w roku integrują się i wspólnie bawią, ciesząc się z plonów i dobrze spędzanego wolnego czasu. Mowa oczywiście o działkowcach. W sobotę, 12 sierpnia Rodzinne Ogródki Działkowe „Źródełko” obchodziły Dzień Działkowca.

W tym roku przypada jubileusz 120-lecae Polskiego Związku Działkowców, dlatego członkowie w sposób szczególny świętują powstanie ruchu ogrodnictwa działkowego na ziemiach polskich.

W imprezie uczestniczyli zastępca burmistrza Jerzy Kurzawa, pierwszy wiceprezes OZ PZD w Kaliszu  dr Roman Filipiak, prezes Rodzinnych Ogródków Działkowych „Wspólnota”- Stanisław Ćwiek i prezes ROD „Energetyk” Elżbieta Pabich.

Zebranych powitał członek OZ PZD w Kaliszu, a zarazem prezes ROD „Źródełko”  - Józef Grzybek, witając zaproszonych gości oraz przybyłych działkowiczów. Dla najbardziej aktywnych społeczników oraz działkowców wyróżniających się wręczono pamiątkowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz puchary.

Działający społeczne działkowcy zostali docenieni m.in. za opiekę nad ogródkiem pokazowym pomologiczno- edukacyjnym oraz za prace konserwacyjne m.in. ogrodzenia działek.

Działka pokazowa to także miejsce szkoleń, które odbywają się dla działkowców z zakresu dendrologii oraz gdzie odbywa się uprawa trzech odmian borówki amerykańskiej.
W planach „Źródełka” jest zbudowanie kompostownika, który zbierał będzie bioodpady z terenów ogródków.

ROD „Źródełko” liczy zagospodarowanych 248 działek na 306 wszystkich.

Dla uczestników Dnia Działkowca przygotowano obiad, po którym przyszedł czas na część rozrywkową – konkursy i zabawy sprawnościowe dla dzieci.
Imprezę zakończyła zabawa taneczna.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja