Gm. Turek: Zabezpieczyli fundusze dla Cisewa i Kalinowej

Do 21 sierpnia Rada Gminy Turek musiała podjąć uchwałę dotycząca zmian w budżecie gminnym, aby sołectwa Cisew i Kalinowa mogły realnie brać udział w  projekcie Odnowa Wsi Szansą dla Aktywnych Sołectw, ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski. Choć wszystkie formalności uczestnicy projektu podpisali, brakuje tych, związanych z zabezpieczeniem środków finansowych.

Stąd na dzień 17 sierpnia  zwołano nadzwyczajną sesję Rady Gminy Turek, podczas której podjęto uchwałę dotyczącą zabezpieczenia środków finansowych dla sołectw Cisew i Kalinowa.
Sołectwo Cisew uczestniczy w projekcie Odnowa Wsi Szansą dla Aktywnych Sołectw, ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski. Zabezpieczone w budżecie środki to wkład własny gminy, w ramach którego zakupiony zostanie namiot promocyjna dla sołectwa, ławo stoły,  kosze oraz miejsce dla rowerów.

- Nie chodzi o duże pieniądze, bo o kwotę rzędu 5 tys. zł, ale musi być uchwała dotycząca zmian budżetu oraz zmian dotyczących funduszu sołeckiego – wyjaśniał wójt Karol Mikołajczyk.

Oprócz tego w budżecie zabezpieczono kwotę w wysokości 30 tys. zł na pokrycie dotacji z Urzędu Marszałkowskiego na zadanie pod nazwą „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w miejscowości Kalinowa”.

Gmina już na przełomie czerwca i lipca podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim, wyłoniony został wykonawca i aby zadanie mogło zostać zrealizowane konieczne było zabezpieczenie środków w gminnym budżecie.

Wójt Karol Mikołajczyk zapowiedział, że to jedynie dwie, z kilku innych spraw, które gmina będzie realizowała jeszcze w te wakacje. Pod koniec sierpnia, podczas kolejnej wakacyjnej sesji podjęte zostaną uchwały usprawniające następne działania inwestycyjne w obwarzanku.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2022 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja