Melina w tunelu na Kaliskiej, kwitnie handel dopalaczami. Mieszkańcy się boją i proszą o pomoc

O tym, że źle się dzieje na ul. Kaliskiej w Turku podczas obrad Rady Miejskiej Turku we wtorek, 29 sierpnia informowali radni Maciej Aniołczyk i Paweł Borowski. Według informacji przekazywanych przez mieszkańców w przejściu pomiędzy Kaliską a Ogrodową kwitnie handel dopalaczami, a młodzież urządziła sobie „melinę”. 

O tym, co dzieje się w przywołanym miejscu przekazał radny Paweł Borowski, cytując mieszkańców:

„Parapety witryn tylnej części sklepu Rossman (od strony ul. Ogrodowej) stały się miejscem przesiadywania dla wielu osób, które tam właśnie spożywają alkohol – zostawiając po sobie puste butelki. Jest to miejsce zgromadzeń, w którym łatwo można wypić małą butelkę wódki, zapalić papierosa, wyrzucić na chodnik peta, napluć, oddać mocz. Odbywa się to w dni robocze, jak i weekendy.

Tunel między ul. Kaliską, a Ogrodową jest miejscem, w którym praktycznie codziennie o każdej porze dnia: rano, w południe, po południu i w godzinach wieczornych gromadzi się młodzież będąca pod wpływem alkoholu zakupionego w pobliskim sklepie monopolowym lub innych środków odurzających, zakupywanych w pobliskiej ”dziupli 7777”, która jest ciągle zamknięta z powodu remontu lecz ciągle pukają tam ”klienci”.(…)

Mieszkańcy miasta boją się przechodzić przez ten tunel zaraz obok „obsadzonych” pijanymi, często agresywnymi osobami tylnych witryn sklepu Rossman. Droga ta jest głównym dojściem do szkoły językowej - jednostki edukacyjnej, w której uczą się dzieci!

Nieprzyjemnie czują się klienci lotto oraz pobliskiego banku, nie wspominając o przechodniach ulicy Kaliskiej.

Potwierdził to również radny Maciej Aniołczyk, przekazując informacje od nauczyciela z pobliskiej szkoły językowej. Wynika z nich, że miejsce to nie należy do bezpiecznych, a w do niby remontowanego sklepu wciąż przychodzą „klienci”.

Co prawda z rozmowy z komendantem Komendy Powiatowej Policji w Turku wiadomo, że miejsce to znane jest policji i znajduje się na powiatowej mapie zagrożeń.
Mimo tego, mieszkańcy boją się przechodzić w tych okolicach i proszą o interwencję w ich sprawie.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja