Przykona: NIE dla nadajnika

Jedno z pytań, które zadane zostało wójtowi Mirosławowi Broniszewskiemu podczas sesji Rady Gminy Przykona dotyczyło masztu telefonii komórkowej. Temat ten poruszył przewodniczący Stanisław Bryl informując, że mieszkańcy nie są zadowoleni z niniejszego faktu.

Jak powiedział przewodniczący mieszkańcy boją się postawienia masztu telefonii komórkowej i związanych z nim fal elektromagnetycznych. Przedsięwzięcie ma zostać zrealizowane na terenie Przykony, gdzie nie da się ukryć w wielu miejscach zasięg pozostawia wiele do życzenia.


Mieszkańcy w piśmie nie wyrazili jednak zgody na wybudowanie masztu.


-W tej chwili trwa postępowanie administracyjne w Starostwie Powiatowym. Mieszkańcy złożyli protest przeciw budowie. Ja powiem, że takie stanowisko jest nam bliskie. Miejsce być może nie jest najszczęśliwsze, można było wybrać lepsze dla obu stron, zarówno dla inwestora, jak i zainteresowanych mieszkańców- mówił wójt Przykony.


Jak usłyszeliśmy maszt miałby stanąć w odległości około 200 metrów od skrzyżowania, w kierunku miejscowości Dobra.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja