Gm. Turek: Pięknieją Grabieniec i Słodków Kolonia. Będą place zabaw i siłownie

W ramach VI edycji konkursu "Pięknieje Wielkopolska Wieś", gmina Turek złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pn.: Budowa placu zabaw i siłowni plenerowej w miejscowościach Grabieniec i Słodków Kolonia. Wczoraj, 18 lipca wójt Karol Mikołajczyk w obecności radnych Michała Kocika i Marcina Rosiakowskiego podpisał umowę na realizację zadania.

Place zabaw i siłownie plenerowe powstają w gminie Turek jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Po wielu miejscowościach przyszedł czas na kolejne wsie. Tym raz z inicjatywy lokalnej społeczności do udziału w konkursie ogłoszonym przez marszałka Województwa Wielkopolskiego przystąpiły trzy sołectwa: Grabieniec, Słodków Kolonia i Turkowice. Komisja konkursowa w Urzędzie Marszałkowskim z danej gminy mogła wybrać tylko dwie oferty. Padło na dwie pierwsze.


O tym, w których miejscach oraz co ma powstać w danej wsi decydowała lokalna społeczność. Często, aby dojść do konsensusu organizowano kilka spotkań, które obfitowały w zacięte dyskusje. Choć zdania były odmienne udało się dojść do wspólnej wizji. Tym sposobem do końca września na Grabieńcu i Słodkowie Kolonii pojawi się sprzęt rozrywkowo- rekreacyjny dla dzieci i dorosłych.


W miejscowości Grabieniec plac zabaw i siłownia powstaną w okolicach świetlicy wiejskiej. Dzięki temu zagospodarowany zostanie cały plac, na których odbywają się pikniki wiejskie i imprezy integracyjne.


Kosztorys inwestorski szczegółówo przedstawia tabela załączona w galerii.

Projekty dofinansowane w ramach konkursu należy zrealizować najpóźniej do 31 października 2016 r., jednakże wójt zapowiada, że prace instalacyjne zakończą się miesiąc wcześniej.


W Słodkowie Kolonii plac zabaw był inwestycją wyczekiwaną od kilku lat. W poprzedniej kadencji Rada Gminy nie wyraziła  na nią zgody mimo, że był już gotowy projekt.


- Co się odwlecze, to nie uciecze – przytacza przysłowie radny Marcin Rosiakowski, który cieszy się na inwestycję – Nasze osiedle bardzo się rozrasta, jest coraz więcej mieszkańców, będzie miał kto korzystać.


W obu przypadkach place zabaw składały się będą z sześciu elementów, a siłownie z trzech podwójnych. Odbiorcy - mali i duzi będą mogli aktywnie spędzać wolny czas.
Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych w Turku, które na etapie składania wniosków przedstawiło najkorzystniejszą ofertę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem na koniec lata wsie Grabieniec i Słodków Kolonia zgodnie z celem projektu wypięknieją.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2024 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja