Z nowym zapałem i mocnymi postanowieniami – czyli ILO rozpoczyna nowy rok szkolny

Hymnem państwowym oraz wprowadzeniem pocztu sztandarowego w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku rozpoczęły się uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018. Na boisku szkolnym stawiła się młodzież, która dopiero rozpoczyna naukę w szkole średniej, uczniowie szkoły, nauczyciele i pracownicy.

Zebranych przywitała dyrektor Danuta Szczepanik. W przemówieniu okolicznościowym zwróciła uwagę na wyjątkowość dnia, w którym coś się kończy, a więc wypoczynek, zabawa i beztroska, a coś zaczyna- nauka, odpowiedzialność i praca.

- Miło spotkać się po wakacyjnej przerwie, kiedy wypoczęci wracamy do nauki i pracy z nowym zapałem i mocnymi postanowieniami - mówiła dyrektor, podkreślając, że w I LO zawsze najważniejsi są uczniowie. Dlatego wszyscy pracownicy szkoły- pedagogiczni i niepedagogiczni starają się stworzyć jak najlepsze warunki do tego, aby ucząca się młodzież czuła się bezpiecznie, aby mogła rozwijać swoje, pasje i talenty.

Czas szkoły średniej to wyjątkowy okres w życiu każdego człowieka, w którym tworzą się przyjaźnie i znajomości na całe życie, ale też kształtują charaktery, i postawy. Stąd w  „Ogólniaku” dba się o rodzinną i przyjazną atmosferę, a nauczyciele starają się być autorytetami i drogowskazami dla uczniów. Tutaj uczy się patriotyzmu, tolerancji, wartości oraz szacunku dla drugiego człowieka.

Wiele jednak zależy od samych uczniów, od ich zaangażowania oraz od rodziców i najbliższego środowiska. Ważne jest jednak, aby pamiętali, że ucząc się w I LO dokonali dobrego wyboru, wybrali dobrą szkołę z tradycjami, która w tym roku obchodzi 105 urodziny.

Szczególne słowa padły w kierunki pierwszoklasistów i maturzystów. Przed pierwszymi czas adaptacji i poznawania tego, co nieznane, przed drugimi finiszowanie na kolejnym edukacyjnym etapie życia.  Obu rocznikom dyrektor życzyła sukcesów, oferując pomoc i wsparcie.

Wśród przemawiających gości znalazła się m.in. Anna Majda, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Zwracając się do młodzieży zaznaczyła, nauka jest pracą, która należy wykonywać dobrze. Zachęciła uczniów do nauki języków obcych oraz korzystania z wszelkich dobrodziejstw, jakie otrzymują porównując do młodych mieszkańców Afryki, gdzie nauka jest szczytem marzeń, wymaga życiowych i często nadludzkich poświęceń.

Z kolei starosta Mariusz Seńko zapewnił, że  I LO to szkoła europejska, gdzie stawia się na rozwój uczniów, w szczególności na naukę właśnie języków obcych. Oprócz matury uczniowie będą mogli zdobywać certyfikaty honorowane na całym świecie. Ponadto po raz pierwszy młodzież będzie mogła uczestniczyć w projektach technicznych – a konkretnie w programowaniu maszyn numerycznych, dzięki grantom pozyskanym przez Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego.

Komendant Powiatowy Policji – mł. insp. Michał Grzelak przypomniał uczniom o godnym reprezentowaniu szkoły oraz zachęcił do wzorowego zachowania, a wFilip Nowakowski w imieniu posła Ryszarda Bartosika, życzył takiego miłego roku szkolnego, jak dzisiejszy poranek. 

Ważnym punktem uroczystości było złożenie ślubowania przez uczniów klas pierwszych, po którym w rytm dzwonka padły słowa „Rok szkolny 2017/2018 uważam za rozpoczęty”.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2021 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja